Zorunlu aşı açıklamasına vatandaşlardan tepki

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Zorunlu aşı açıklamasına vatandaşlardan tepki
Abone ol
Tartışmalı aşı çalışmaları ve ithal edilecek aşılarla ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın "İlerleyen dönemde, aşı olmayanlar uçağa binemeyebilir" şeklindeki açıklamalarına tepki gösteren halk, zorunlu aşının doğru olmadığını söylediler.
ücretli

Dünyayı etkisi altına alan Covid-19 pandemisi için dünyanın birçok yerinde devam eden aşı çalışmaları ve Çin'den ithal edilecek aşılarla ilgili tartışmalar sürerken Sağlık Bakanı'nın "aşı olmayacakların birçok yere giremeyecekleri" şeklindeki açıklaması "zorunlu aşı" tartışmalarını da beraberinde getirdi.

Daha önce vatandaşların aşı ile ilgili düşüncelerini gündeme taşıyan İLKHA, vatandaşların büyük çoğunluğunun ithal aşılara güvenmediğini, zor durumda kalmadıkları müddetçe aşı yapmayacaklarını ancak yerli aşı olması halinde aşı yaptırabilecekleri şeklinde yanıtlar almıştı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın son açıklamalarına ilişkin İLKHA muhabirine konuşan vatandaşlar, aşıya güvenmediklerini, zorunlu aşının doğru olmadığını, zorunlu olsa bile aşı olmayacaklarını ifade ettiler.

Saim Erdemöz

"Yan etkileri bilinmeyeceği için kullanmayacağım"

Aşının tam manasıyla sonuçlanmadığını ve bu sebeple aşı olmayacağını söyleyen Saim Erdemöz, "Sonuçlandırılmamış aşı kullanımına karşıyım. Sonuçlandırılmamış aşının vücutta neler yapacağı belli değil. Yan etkileri bilinmeyeceği için kullanmayacağım. Açık söyleyeyim ben aşı olmayacağım." dedi.

Ferdi Özanç

"Aşı olmayacağım için beni kurumlara almayacaklarsa canları sağ olsun"

Aşıya hiç güveni olmadığını belirten Ferdi Özenç, "Virüsü çıkaran aşısını da buldu. Bence dünyanın dengesini değiştirmek, insanları köleleştirmek için laboratuvar ortamında üretilmiş bir virüs. Sinir bozucu bir durum, ben aşı olmayacağım. Aşı olmayacağım için beni kurumlara almayacaklarsa da canları sağ olsun ne diyelim." diye konuştu.

Rıza Sağdıç

"Sanatçılar, bakanlar ortaya çıkacak ve 'Biz aşı olduk siz de olun' diyecekler"

Yapacakları aşılarla insanların DNA'ları ile oynanacağını iddia eden Rıza Sağdıç, "DNA'mızla oynuyorlar işte. Bakalım neler olacak? Ben aşı olmayacağım. Kurumlara da almasınlar. Nasıl güveneyim şimdi? Güvenebilir misin? Sanatçılar, bakanlar ortaya çıkacak ve 'Biz aşı olduk siz de olun' diyecekler." şeklinde konuştu.

Zeynel

"Akıllı bir insan kendi aşısını üretip kullanır"

Aşının çözüm olmadığını ve artık kim ne derse desin hiç kimsenin sözüne güven duymadığını vurgulayan Zeynel isimli vatandaş da, "Ben aşı olmak istemiyorum. Çünkü aşının içerisinde ne olduğunu nerden bileceğim? Ya aşı olduktan bir ay sonra ölürsem? Neden gidip aşı olayım ki! Deli miyim gidip aşı olayım. Akıllı bir insan kendi aşısını üretip kullanır. Gidip ABD'den veya Çin'den aşı getirmez. Doğu olan da budur." ifadelerini kullandı.

Fatih Coşkun

"Süreci takip edeceğim"

Aşıdan şüphe duyduğunu ve süreci takip edip bekleyeceğini söyleyen Fatih Coşkun, "Aşı olmak isteyenler olur. Süreci takip edeceğim. Şikâyetlerin olup olmadığına bakacağım. Aşının yan etkilerinden bahsediliyor. Nasıl olduğu, yan etkilerinin ne olduğu tam olarak belli değil. Ben direk aşı olmayacağım, bekleyeceğim." dedi. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Soğutulmuş çiğ sütün tavsiye fiyatı 2,8 lira olduÖnceki Haber

Soğutulmuş çiğ sütün tavsiye fiyatı 2,8...

Adıyamanda 117 ev daha Covid-19 nedeni ile karantinaya alındıSonraki Haber

Adıyamanda 117 ev daha Covid-19 nedeni i...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar