Köpek Sahiplendirme

Zariften Fransaya Charlie Hebdo tepkisi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Zariften Fransaya Charlie Hebdo tepkisi
Abone ol
İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif, Hazreti Muhammed'e (sallallahu aleyhi vesellem) hakaret içeren Charlie Hebdo dergisinin provokatif eyleminin Franısız yetkililer tarafından “ifade özgürlüğü” olarak değerlendirilmesine tepki gösterdi.

İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif, kişisel Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımda, Hazreti Muhammed'e (sallallahu aleyhi vesellem) hakaret içeren Charlie Hebdo dergisinin provokatif eyleminin Franısız yetkililer tarafından “ifade özgürlüğü” olarak değerlendirilmesine tepki gösterdi.

Zarif’in yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verildi:

İfade özgürlüğü mü yoksa kurumsallaşmış ikiyüzlülük mü? Klişe haline gelen bir iftira ile kutsal kitap (Kur'an-ı Kerim) ve Hazreti Muhammed’e hareketle 1,8 milyar Müslümana karşı şiddet ve nefreti kışkırtmak.

Fransız yetkililerin çağdaş tarihteki olayların siyasallaşması için böyle çirkin yorumlarda bulunduğunu belirten Zarif, onlara bu tür yorumlara son verme çağrısını yaptı.

Charlie Hebdo’nun Hz. Muhammed karikatürlerini yeniden yayımlama kararı hakkında görüşü sorulan Fransa Cumhurbaşkanı Macron, “Gazetecilerin ya da haber merkezlerinin editöryal seçimleri hakkında yargıya varmak bir cumhuriyetin başkanının vazifesi değildir, asla. Çünkü biz ifade özgürlüğüne sahibiz” ifadelerini kullanmıştı. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Erol Mütercimler, Haliç Üniversitesi'ndeki görevinden istifa ettiÖnceki Haber

Erol Mütercimler, Haliç Üniversitesi'nde...

Endonezya’nın başkenti Cakarta'da Covid-19 tedbirleri yeniden uygulanacakSonraki Haber

Endonezya’nın başkenti Cakarta'da Covid-...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar