Köpek Sahiplendirme

Yunanistan Başbakanı Miçotakis: Gerginlik giderilirse Erdoğan ile görüşmeye hazırım

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Yunanistan Başbakanı Miçotakis: Gerginlik giderilirse Erdoğan ile görüşmeye hazırım
Abone ol
Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Türkiye ile Yunanistan arasındaki gerginliğin giderilmesi halinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmeye hazır olduğunu açıkladı.

Miçotakis, Selanik'teki 'Helexpo Forum' kapsamında düzenlediği basın toplantısında, Doğu Akdeniz'deki gerginlik ve Türkiye ile ilişkiler hakkında açıklamalarda bulundu.

Yunanistan Başbakanı Miçotakis, Oruç Reis sismik araştırma gemisinin Antalya'ya dönmesini 'olumlu bir ilk adım' olarak niteleyerek, bu adımın devamının gelmesi halinde Yunanistan'ın Türkiye ile istikşafi formattaki yeni görüşmelere hazır olduğunu söyledi.

Miçotakis, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgili sorular üzerine, "Gerginliğin giderilmesi halinde Erdoğan ile görüşmeye hazırım" ifadesini kullandı.

Türkiye ile Yunanistan arasında 2002'de başlatılan istikşafi görüşmelerin sonuncusu, 1 Mart 2016'da Atina'da yapılmıştı. Bu tarihten sonra iki ülke arasındaki görüşmeler, siyasi istişareler formatında devam etmiş ancak istikşafi çerçeveye dönmemişti. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Salgın sürecinde kurallara en fazla camilerde uyuluyorÖnceki Haber

Salgın sürecinde kurallara en fazla cami...

Dr. Usame Eid, “Sisi, halka ait evleri ve mescitleri ruhsatsız olduğu gerekçesiyle yıkıyorSonraki Haber

Dr. Usame Eid, “Sisi, halka ait evleri v...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar