Yoğun bakımlardaki doluluk oranları artıyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Yoğun bakımlardaki doluluk oranları artıyor
Abone ol
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Hatay, Antalya, Trabzon ve Diyarbakır il sağlık müdürleriyle online yaptığı toplantıda, bu illerdeki vaka sayılarını görüştü.
ücretli

Bakan Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, toplantıda illerin durumunu değerlendirdiklerini belirterek şu ifadeleri kullandı:

Hatay, Antalya, Trabzon ve Diyarbakır il Sağlık Müdürleriyle ayrı ayrı yaptığımız online toplantılarda, bu illerin durumlarını değerlendirdik. Yüksek risk devam ediyor. Son bir haftada Hatay’da vaka artışı yüzde 100, yoğun bakım doluluk oranı yüzde 70, Antalya‘da vaka artışı yüzde 100, yoğun bakım doluluk oranı yüzde 71, Trabzon'da vaka artışı yüzde 50, yoğun bakım doluluk oranı yüzde 75, Diyarbakır'da da sabit artış var; yoğun bakım doluluk oranı yüzde 70. Bütün kurumlarımızla seferberlik zamanı. Sağlık çalışanlarının üzerindeki yükü azaltalım. Mücadele güç birliği ile kazanılır.

Bütün kurumlarımızla seferberlik zamanı. Sağlık çalışanlarının üzerindeki yükü azaltalım. Mücadele güç birliği ile kazanılır.

Anahtar Kelimeler:
Sokağa çıkma kısıtlaması sona erdiÖnceki Haber

Sokağa çıkma kısıtlaması sona erdi

Hazine ve Maliye Bakanlığı 300 Defterdarlık Uzman Yardımcısı alacakSonraki Haber

Hazine ve Maliye Bakanlığı 300 Defterdar...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar