Köpek Sahiplendirme

Yıldırım10-Norduz Operasyonunda çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Yıldırım10-Norduz Operasyonunda çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi
Abone ol
Van İl Jandarma Komutanlığı tarafından icra edilen ve çok sayıda güvenlik görevlisi tarafından gerçekleştirilen Yıldırım10-Norduz-10 operasyonunda çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi.

Konuyla ilgili Van Valiliği tarafından yapılan açıklamada, Van İl Jandarma Komutanlığınca, PKK/KCK terör örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik yapılan istihbari çalışmalar neticesinde; PKK/KCK terör örgütüne ait sığınak/barınakların tespit edilmesi maksadıyla, 07-10 Eylül tarihleri arasında Gürpınar ilçesi kırsalında 11 JÖH Timi, 15 Jandarma Komando Timi, 1 Karma Timi, 8 PÖH Timi, 35 Güvenlik Korucusu Timi olmak üzere toplam 70 Tim ve  bin 40 personel ile 6 sektörde Yıldırım 10-Norduz Operasyonu icra edilmiştir.

İcra edilen operasyon neticesinde; 2 adet AK-47 Kalaşnikof Piyade tüfeği ve çok sayıda AK-47 Kalaşnikof Piyade tüfeği fişeği, 1 adet EYP ile tuzaklanmış 120 mm havan mühimmatı, 1 adet EYP ile tuzaklanmış top mühimmatı, 2 adet RPG-7 Antitank Roketatar mühimmatı, 1 adet Jeneratör,4 adet Akü, 1 adet EYP ile tuzaklanmış büyük mutfak tüpü, Çok sayıda örgütsel doküman ve yaşam malzemesi ele geçirilerek, 1 mağara kullanılamaz hale getirilmiştir.” denildi. (İLKHA)              

Anahtar Kelimeler:
Kongoda ayrılıkçılardan köylere baskın: 20den fazla ölüÖnceki Haber

Kongoda ayrılıkçılardan köylere baskın:...

Batmanda yakalanan cinayet zanlısı tutuklandıSonraki Haber

Batmanda yakalanan cinayet zanlısı tutuk...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar