Yıldırım-15 Mutki-Sarpkaya Operasyonunda yaşam malzemeleri ele geçirildi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Yıldırım-15 Mutki-Sarpkaya Operasyonunda yaşam malzemeleri ele geçirildi
Abone ol
Bitlis'in Mutki ilçesinde 13-15 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilen Yıldırım-15 Mutki-Sarpkaya Operasyonu'nda PKK'ye ait tuzaklanmış EYP düzeneği ve çok sayıda yaşam malzemesi ele geçirilirken, sığınaklar da imha edildi.

Bitlis Valiliği, Bitlis Mutki'de başlatılan Yıldırım-15 Mutki-Sarpkaya Operasyonu ile ilgili bilgileri paylaştı.

Valilik açıklamasında, "İl Jandarma Komutanlığı unsurlarınca BTÖ'nün kış öncesi hareket kabiliyeti ile barınma arayışını bertaraf etmek ve ülke içindeki terörist varlığını tamamen bitirmek amacıyla Şeyhhabip-Sarpkaya Ana Barınma Alanında 13-15 Kasım 2020 tarihlerinde 'Yıldırım-15 Mutki-Sarpkaya Şehit Jandarma Er Şevket Kesip 2020-54' operasyonu icra edilmiştir." denildi.

Açıklamada, "Operasyon kapsamında Mutki İlçesi Şeyhhabip Ana Barınma Alanında; 6 adet mağara, 6 adet sığınak ve 2 adet depo içerisinde; toprağa gömülü vaziyette 1 adet basma düzenekli 500 gr TNT kalıpla hazırlanmış EYP düzeneği, 1 adet jeneratör, 3 adet büyük tüp, 1 adet buji, 1 adet 12 V akü, 40 metre kablo, 2 çift spor ayakkabı, 1 adet kürek, 1 adet testere, 3 adet battaniye, 3 adet jelikan bidon, 4 adet çaydanlık, 2 adet tava, 4 adet bardak, 1 adet dikiş seti, 1 koli diş macunu ve 565 kilogram çeşitli gıda malzemesi ele geçirilmiştir." ifadelerine yer verildi.

Delil niteliği taşıyan malzemelerin Cumhuriyet Başsavcılığı talimatı ile el konulduğu, diğer malzemelerin ise yerinde imha edildiği, sığınak, barınak ve mağaraların da kullanılamaz hale getirildiği belirtildi. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Tarihi Vaniköy Camisindeki yangına ilişkin soruşturmaÖnceki Haber

Tarihi Vaniköy Camisindeki yangına ilişk...

Asırlara direnen Hamur KümbetiSonraki Haber

Asırlara direnen Hamur Kümbeti

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar