ücretli reklam

Yılda 600 bin çift ayakkabı üretiliyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Yılda 600 bin çift ayakkabı üretiliyor
Abone ol
AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Türkiye'nin büyüme ve kalkınma hedefine katkı sunmak isteyen ayakkabı firmalarının, Malatya Organize Sanayi Bölgesi'nde yeni fabrikalar kurduğunu belirtti.

Ayakkabı üretim ve ihracat üssüne dönüştürmek için birçok iş adamının yatırım yaptığı Malatya’da, yılda 600 bin çift ayakkabı üretiliyor.

Çalık, kentteki bir ayakkabı fabrikası ziyaretinde yaptığı açıklamada hem ihracat hem de iç piyasa için kaliteli ve uygun fiyatlı ayakkabıların artık Malatya’da üretildiğini ve yılda 600 bin çift ayakkabı üretimiyle bölgenin ayakkabı üssü olma yolunda ilerlediğini söyledi.

"2019’da 278 milyon çift ayakkabı ihraç edildi"

Türkiye'de 2019’da 278 milyon çift ayakkabı ihracatının gerçekleştirildiğini ve karşılığında 933 milyon dolar gelir elde edildiğini anımsatan Çalık, "Ülkemizde ayakkabı sektörünün özellikle İspanya, Portekiz gibi Avrupalı üreticilerle rekabet edebilecek büyük bir arz potansiyeli vardır." dedi.

"Yeni yatırımlar Malatya’ya gelecek"

Çalık, Cumhurbaşkanlığı kararıyla Malatya’nın da bulunduğu illerde Cazibe Merkezleri Programı kapsamındaki organize sanayi ile endüstri bölgelerindeki yatırımlara 6'ncı bölge desteklerinin 2021 yılı sonuna kadar devam edeceğini ve kararın özellikle pandemi sürecinin geçirildiği bu dönemde daha da önemli olduğunu ve yeni yatırımların artarak süreceğini söyledi.

Ayakkabı fabrikası sahibi Yusuf Özdal ise kentte yaklaşık 20 milyon liralık bir yatırım yaparak onlarca insana iş imkânı oluşturduklarını belirti. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Uzmanlardan inek ölümlerine neden olan üç gün hastalığı hakkında açıklamaÖnceki Haber

Uzmanlardan inek ölümlerine neden olan ü...

Çeşitli suçlardan aranan 9 kişi tutuklandıSonraki Haber

Çeşitli suçlardan aranan 9 kişi tutuklan...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar