Yeşilay Ağrı Şubesinden Dumansız Hava Sahası çalışması

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Yeşilay Ağrı Şubesinden Dumansız Hava Sahası çalışması
Abone ol
Yeşilay Ağrı Şubesi tarafından kentte bulunan kurum ve kuruluşların girişlerinde yapılan çalışma ile risklerin önüne geçilmesi planlanıyor.

Kurumların girişlerinde sık sık rastlanılan tablolardan biri bina önlerinde toplu olarak sigara içilmesidir. Coronavirus (Covid-19) salgını nedeni ile büyük tehlike arz eden durumun önüne geçebilmek için Yeşilay Ağrı Şubesi tarafından 'Dumansız Hava Sahası' çalışması başlatıldı.

Çalışma kapsamında çalışan şube yönetimi ve gönüllüleri bu sayede salgında tehlike arz eden tablonun önüne geçmeyi hem de görüntü kirliliğini engellemeyi hedefliyor.

Konu hakkında bir açıklama yapan Yeşilay Ağrı Şube Başkanı Cihangir Aslan, "Ağrı'da kamu kurum ve kuruluşlarının girişlerinde 'Dumansız Hava Sahası' çalışması başlattık. Vatandaşlarımızın bina girişlerinde toplanarak sigara içmesine mani olmak ve ayrıca bina girişlerinde içilen sigaranın hava sirkülasyonu sayesinde tekrar bina içerisine girmesini engellemeyi hedefliyoruz. Bunları göz önünde bulundurarak karşı karşıya kaldığımız bir tehlike olan Covid-19 sürecinde sigaranın toplu olarak aynı yerde bekleyen insanlar tarafından içilmesi büyük risk barındırmaktadır. Bu kapsamda bina girişlerine 5 metre mesafe bırakarak 'Dumansız Hava Sahası' oluşturduk." dedi.(İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Bitlis'te araziye gömülü EYP malzemeleri ele geçirildiÖnceki Haber

Bitlis'te araziye gömülü EYP malzemeleri...

Yetimler Vakfı üç aylık faaliyet raporunu açıkladıSonraki Haber

Yetimler Vakfı üç aylık faaliyet raporun...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar