Yemen dünyanın en kötü kıtlık tehlikesiyle karşı karşıya

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Yemen dünyanın en kötü kıtlık tehlikesiyle karşı karşıya
Abone ol
Yemen Devrimi Yüksek Komite Başkanı Muhammed Ali el-Husi, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres'in Yemen'deki kıtlık tehlikesiyle ilgili açıklamasına değinerek, BM'den Yemen kuşatmasını kaldırmak için harekete geçmesini istedi.

El-Husi, Birleşmiş Milletleri (BM) Yemen kuşatmasını kaldırmaya ve kınamaya çağırarak, "Çünkü bu kuşatma uluslararası ilkelere ve yasalara aykırıdır." dedi.

Yemen Devrimi Yüksek Komite Başkanı, "Saldırgan ülkelerin ve paralı askerlerinin anlaşmaları ihlal etmesi, Yemen Riyali'nin değer kaybetmesi ve bu ülkedeki maaşların ödenmemesinin sebebidir. Onlar BM Güvenlik Konseyi ile birlikte bu krizden sorumludurlar." dedi.

BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, dün yaptığı açıklamada, Yemen'in dünyanın on yıllardır gördüğü en kötü kıtlık tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu belirterek, "Acil önlem alınmazsa milyonlarca insan hayatını kaybedebilir." ifadesini kullanmıştı.

Suudi rejiminin başını çektiği kaolisyon, 2015 yılının Mart ayından beri Yemen'e askeri saldırılar düzenliyor. Bu saldırılar sonucu binlerce kişi hayatını kaybetti, milyonlarca insan da çok zor şartlar altında hayat mücadelesi veriyor. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Mardin'de seyir halindeki kamyon alev aldıÖnceki Haber

Mardin'de seyir halindeki kamyon alev al...

FETÖ'nün üniversite yapılanmasına operasyon: 39 gözaltıSonraki Haber

FETÖ'nün üniversite yapılanmasına operas...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar