Yaz Kuran Kurslarının ilk dersi, Diyanet İşleri Başkanı Erbaştan

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Yaz Kuran Kurslarının ilk dersi, Diyanet İşleri Başkanı Erbaştan
Abone ol
Diyanet İşleri Başkanlığının bu yıl Diyanet TV üzerinden uzaktan eğitim yöntemiyle gerçekleştireceği “Yaz Kur’an Kursları”, bugün Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın vereceği ilk dersle başlayacak.

Diyanet İşleri Başkanlığının her yıl örgün eğitimin tatile girdiği dönemde cami ve Kur’an kurslarında açtığı “Yaz Kur’an Kursları”, yeni tip Coronavirus (Covid-19) salgınına karşı alınan tedbirler nedeniyle bu yıl uzaktan eğitim yöntemiyle bugün başlıyor.

İlk dersi saat 10.30’da Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın vereceği Yaz Kur’an Kursları, Diyanet TV’den yayınlanacak programlarla yapılacak.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımla çocuklara ve gençlere bu programları takip etme çağrısında bulunarak, “Sevgili öğrenciler, kıymetli gençler bu sene yaz Kur’an kurslarında maalesef camilerimizin o neşe ve huzur dolu atmosferinden ve arkadaşlarınızdan uzak kalacaksınız. Ancak ister evde ister tatilde,  nerede olursanız olun yanınızda televizyon ya da internet varsa Diyanet TV’nin yaz Kur’an kursu eğitimlerine büyük bir zevkle katılabileceksiniz.” dedi.

6 hafta devam edecek Yaz Kur’an Kursları eğitim programı, Kur’an-ı Kerim okumayı öğrenmek isteyenler için "Kur’an Öğreniyorum", Kur’an-ı Kerim okumayı bilen bununla beraber okuyuşunu güzelleştirmek ve tecvit öğrenmek isteyenler için "Kur'an Okuyorum", itikat, ibadet, siyer ve ahlak derslerinden faydalanmak isteyenler için ise "Dinimi Öğreniyorum" başlıkları altında üç farklı dersten oluşuyor.

“Hafta içi her gün yayınlanacak”

Hafta içi her gün yayınlanacak dersler, Kur’an’ı Öğreniyorum saat 10.30’da, Dinimi Öğreniyorum saat 11.00’de, Kur’an Okuyorum ise saat 17.00’de olmak üzere 3 kuşak halinde ekrana gelecek. Dersleri takip edemeyen ya da tekrar izlemek isteyenler, Diyanet TV YouTube kanalından ilgili eğitim videolarına erişebilecek.

“Kitaplar ücretsiz verilecek”

Diyanet İşleri Başkanlığının, "diyanet.gov.tr" adresi üzerinden kayıt yaptıran öğrenciler, en yakın müftülüğe başvurmaları halinde Yaz Kur’an Kursu kitaplarını ücretsiz olarak temin edebilecek. Bununla beraber ilgili linkte kitapların PDF formatına da ulaşılabilecek.

Çocuklara sahih dini bilginin aktarılmasında önemli bir imkan olan Yaz Kur’an Kursları’nın sonunda sistemde kayıtlı öğrencilere isteğe bağlı olarak EHYS üzerinden test usulü online değerlendirme yapılacak, başarılı olanlara e-başarı belgesi verilecek. 

jab
Anahtar Kelimeler:
Polonyada en fazla oyu cinsi sapkınlara tepki gösteren Cumhurbaşkanı Duda aldıÖnceki Haber

Polonyada en fazla oyu cinsi sapkınlara...

ABDde 45 milyon kişi işini kaybetti, milyarderler ise 584 milyar dolar kazandıSonraki Haber

ABDde 45 milyon kişi işini kaybetti, mil...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar