Yaralı halde bulunan yavru kartal evcilleştirildi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Yaralı halde bulunan yavru kartal evcilleştirildi
Abone ol
Mardin'in Kızıltepe ilçesinde yaralı olarak bulunan yavru bir kartal, iyileştirildikten sonra evcilleştirildi.

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde yaşayan Sıddık Akyel, yavruyken yaralı halde bulduğu kaya kartalını iyileştirdikten sonra yaklaşık bir yıldır besliyor.

Kartalı doğaya bıraksa da kartal tekrar Akyel'in yanına geliyor. Sürekli aynı yere konan kartal ile Akyel'in dostluğu, görenleri şaşırtıyor.

Ağırlığı 4 kilogram olan kartal, gündüz beslemek için doğada dolaşırken akşam saatlerinde Akyel'e ait kulübenin çatısına konuyor.

Kartalın doğada dolaşıp tekrar yanına geldiğini ifade eden Akyel, “Kaya kartalını yavruyken burada buldum. Annesini bulamadık, bizde tedavi edip iyileştirdik. Normalde vahşi bir hayvan. Şu an yanımızda evcilleşmiş, evcil bir hale gelmiş. Yanımızda durabiliyor, alabiliyoruz. Doğada dolaşıyor, istediği yere gidiyor. Her hangi bir bağlama söz konusu değil, biz doğaya bırakıyoruz ama akşamüstü bir bakıyoruz ki kulübünün üstünde duruyor. Yani gündüz doğada geziyor, akşam olduğunda da tekrar yerine geliyor. Geliyor çatının üstüne konuyor. Yanımdan ayrılmıyor. Bizde et vererek beslemeye çalışıyoruz.” dedi. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Azerbaycan ordusu 23 köyü daha Ermenistanın işgalinden kurtardıÖnceki Haber

Azerbaycan ordusu 23 köyü daha Ermenista...

Almanya'dan Türkiye'ye silah ihracatıSonraki Haber

Almanya'dan Türkiye'ye silah ihracatı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar