Yangında evleri kullanılmaz hale gelen Gülpınar ailesinin evi onarıldı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Yangında evleri kullanılmaz hale gelen Gülpınar ailesinin evi onarıldı
Abone ol
Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, bir ay önce meydana gelen ve 3 çocuk annesi kadının yaşamını yitirmesiyle sonuçlanan yangında küle dönen evi kendi imkanlarıyla yeniden inşa ederek Gülpınar ailesi için hazır hale getirdi.
ücretli

Geçtiğimiz Kasım ayında bilinmeyen bir nedenle çıkan yangında 3 çocuk annesi Gülay Gülpınar’ın vefatıyla sonuçlanan yangında kullanılamaz hale gelen ev, Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun çabalarıyla modernize edilerek aileye teslim edildi.

Çocuklarını yangından kurtardıktan sonra hayatını kaybeden fedakar annenin ardında çaresiz kalan baba Ali Gülpınar ve çocuklar, uzatılan bu iyilik eliyle yeniden yaşama tutunarak kış mevsimi öncesinde yenilenen evlerine kavuştu.

Baştan başa yenilenerek yangının tüm izlerini geride bırakan ve modern bir görüntü kazanan evin son halini inceleyen Beyoğlu, mağdur ailenin yaşam mücadelesine destek olmanın sevincini yaşadığını belirtti.

"Bizi ayakta tutan milletimizin dualarıdır"

Beyoğlu, "Yangın olayını öğrendikten hemen sonra ziyaret edip evin ibret verici halini görmüştük. O gün verdiğimiz sözü çok şükür bir ay dolmadan yerine getirmiş olduk. Bizim davamız, mazluma ve mağdura kol-kanat germe davasıdır. Evi kendi imkanlarımızla yeniden inşa ettik. Bizi ayakta tutan ve hizmet aşkımızı perçinleyen necip milletimizin dualarıdır." dedi.

Evlatlarını kurtarmaya çalışırken vefat eden anneyi rahmetle yad eden Beyoğlu, "Burada da dualara mazhar olduysak bu bize yeter. Keşke evin annesi yaşamış olsaydı ama takdiri ilahi kahramanca mücadele edip yavrularını kurtardıktan sonra rahmet etti. Biz de en azından baba ve çocukların yaşama yeniden sarılma mücadelesine katkıda bulunmuş olduk. Hayırlı olsun, Allah bir daha böyle felaketler göstermesin." diye konuştu. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Pandemi nedeniyle berber ve kuaförler yüzde 75 iş kaybına uğradıÖnceki Haber

Pandemi nedeniyle berber ve kuaförler yü...

Memur-Sen Adıyaman: Engelli çalışanlarımızın hak ve hukuku gözetilmelidirSonraki Haber

Memur-Sen Adıyaman: Engelli çalışanlarım...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar