Köpek sahiplendirme

Yağmur için eller semaya yükseldi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Yağmur için eller semaya yükseldi
Abone ol
Diyanet İşleri Başkanlığınca, Türkiye genelinde yaşanan kuraklık nedeniyle cuma namazı sonrası tüm camilerde yağmur duası yapıldı.

Batman’da da cuma namazının ardından vatandaşlar, Ulu Camii İmamı Mehmet Latif Kaya’nın okuduğu yağmur duasına eşlik etti. Vatandaşlar ellerini semaya açarak yağmurun yağması için dua etti.

Kurak geçen mevsim nedeniyle topluca yağmur duası yaptıklarını belirten vatandaşlar, yağmura büyük bir ihtiyacın olduğunu söyledi.

Bölge genelinde uzun zamandır yağmurun yağmadığını ifade eden vatandaşlardan Hasan Şimşek, “Allah’a yağmur için dua ettik. Allah bizleri musibetlerden, kuraklıktan korusun. Bu kıyamet alametidir. Allah’tan rahmet, bereket istiyoruz. Yağmur yağmasa yaşayamayız. İnsanın hayatı suya bağlıdır. Bunun için yağmur duası yaptık. Normalde kar yağmalıdır. Yağmur ise çok önceden yağmalıydı. Köylerde araziler kuraklıktan çatlamış durumda.” diye konuştu.

Kuraklığın son bulması için Allah’a dua ettiklerini dile getiren Ramazan Sunca, “Kuraklık için dua ettik. Allah’tan yağmur göndermesini istedik. Allah’tan rahmet istedik. İslam alemi içindeki bu musibeti kaldırmasını istedik. Çiftçiler yağmur yağmadığı için tarlasını ekemiyor. Güneydoğu’da ciddi kuraklık var. Yağmur yağdığında da çok az geliyor. Çiftçilerin gözü yağmurda.” dedi.(İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Batman Üniversitesine 5 bin maske verildiÖnceki Haber

Batman Üniversitesine 5 bin maske verild...

Diyarbakırlılardan elektrik faturalarına yansıtılacak temsil ve ağırlama giderlerine tepkiSonraki Haber

Diyarbakırlılardan elektrik faturalarına...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar