Vergi ödeme süresi yine uzatıldı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Vergi ödeme süresi yine uzatıldı
Abone ol
Gelir ve kurum geçici vergi beyannamelerinin verilmesi ile tahakkuk eden vergilerin ödeme süreleri, 31 Mayıs Pazartesi gününe kadar uzatıldı.
ücretli

 Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı, 'tam kapanma' süreci gerekçeyle, vergi ödeme süresini yeniden düzenledi. 2021 yılının birinci geçici vergi dönemine ait gelir ve kurum geçici vergi beyannamelerinin verilmesi ile bu beyannameler üzerine tahakkuk eden vergilerin ödeme süreleri 31 Mayıs Pazartesi günü sonuna kadar uzatıldı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı'nın internet sitesinde yer alan duyuruda; bakanlığa iletilen talepler ve sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle 17 Mayıs gün sonuna kadar verilmesi gereken 2021 yılı birinci geçici vergi dönemine (ocak-şubat-mart) ait gelir ve kurum geçici vergi beyannamelerinin verilme ve ödeme sürelerinin uzatılmasının kararlaştırıldığı belirtildi.

KİMLERİ KAPSIYOR?

Söz konusu uzatma, ilgili geçici vergi dönemi itibarıyla beyanname verme tarihi 17 Mayıs günü sonu olan özel hesap dönemine tabi mükellefleri de kapsıyor.

Daha önce de vergi borçlarının ödeme süresi iki kez uzatılmıştı.

Anahtar Kelimeler:
“Üniversitelerde Kapanma Sorunları Baş Gösteriyor”Önceki Haber

“Üniversitelerde Kapanma Sorunları Baş G...

Tüketici enflasyonu yüzde 17, üretici enflasyonu yüzde 35Sonraki Haber

Tüketici enflasyonu yüzde 17, üretici en...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar