Köpek Sahiplendirme

Venezuela Devlet Başkanından 110 muhalif hakkında af kararı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Venezuela Devlet Başkanından 110 muhalif hakkında af kararı
Abone ol
​Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, aralarında milletvekilleri ve muhalefet lideri Juan Guaido'un yardımcılarının da bulunduğu 110 muhalifi "ulusal uzlaşmayı teşvik etmek amacıyla" affetti.

Devlet Başkanı Nicolas Maduro'nun cezaevlerinde bulunan, yabancı ülkelerin Karakas'taki büyükelçiliklerinden siyasi sığınma talep eden ya da ülke dışına kaçan onlarca siyasetçinin de aralarında bulunduğu 110 muhalifi affettiğini bildirildi.

Venezuela İletişim Bakanı Jorge Rodriguez tarafından canlı yayında duyurulan ve toplamda 110 kişiyi kapsayan başkanlık kararnamesinin amacının "ulusal uzlaşıya katkı sağlamak" olduğu belirtildi.

Maduro'nun affettiği kişiler arasında, Guaido'nun kendisini geçici devlet başkanı ilan etmesinden iki ay sonra anayasal düzeni bozmak, terör ve şiddeti teşvik etmek suçlamasıyla tutuklanan muhalefet liderinin sağ kolu Roberto Marrero da bulunuyor. Söz konusu af kararnamesi, tutuklu 26 milletvekilini de içeriyor.

Yaklaşık 60 ülke tarafından Venezuela'nın geçici devlet başkanı olarak tanınan Guaido'nun adı ise af edilen kişiler arasında yer almadı.

Hükümetin af kararı, ABD destekli muhalif lider Juan Guaido liderliğindeki koalisyonun, koşulların adil olmadığı gerekçesiyle boykot edeceğini duyurduğu 6 Aralık 2020 kongre seçimleri öncesine denk geldi. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Viranşehir Hürriyet Mahallesinde dolgu ve tesviye çalışması başlatıldıÖnceki Haber

Viranşehir Hürriyet Mahallesinde dolgu v...

20 bin öğretmen ataması gerçekleştirildiSonraki Haber

20 bin öğretmen ataması gerçekleştirildi

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar