Venedik yeniden sular altında: Milyarlarca euroluk bariyer işe yaramadı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Venedik yeniden sular altında: Milyarlarca euroluk bariyer işe yaramadı
Abone ol
Venedik'te, deniz seviyesinin yükselmesi nedeniyle, San Marco Bazilikası yeniden sular altında kalırken yaklaşık 6 milyar euroya mal olan bariyerin hesap hatası nedeniyle devreye giremediği belirtildi.
ücretli

Venedik'te şiddetli rüzgar nedeniyle deniz seviyesinde meydana gelen yükselme nedeniyle San Marco Bazilikası yeniden sular altında kaldı.

Yetkililer, deniz seviyesinin 122 cm'ye yükseldiğini, kritik eşiğin 130 cm olduğunu belirterek bu tür olaylar için inşa edilen "Musa" bariyer sisteminin hesap hatası nedeniyle devreye giremediğini söyledi.

Venedik, Kasım 2019'da şiddetli bir sel felaketi yaşamış, bu olayda da San Marco Bazilikası sular altında kalmıştı. O dönemki sel felaketinde yaklaşık 1 milyar Euro hasar oluştuğu belirtilmişti.

Yaşanan bu olayın ardından yapımı yıllardır sürdüğü için "bitmeyen proje" olarak anılan Musa" bariyer sisteminin inşasına hız verilmişti.

Venedik kenti ve lagününü 3 metrelik gelgitlerin yanı sıra 100 yılda 60 santimetre yükselebilecek sulardan korumak için inşa edilen "Musa" bariyer sisteminin maliyetinin 5,5 milyar avroyu aştığı belirtiliyor. (İLKHA)

 

 

Anahtar Kelimeler:
​TOKİ Sosyal Konutlardaki hırsızlık anı kameralara yansıdıÖnceki Haber

​TOKİ Sosyal Konutlardaki hırsızlık anı...

Adam öldürme suçunda aranan şahıs yakalandıSonraki Haber

Adam öldürme suçunda aranan şahıs yakala...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar