Veliler Mabel Matiz sorusuna tepki gösterdi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Veliler Mabel Matiz sorusuna tepki gösterdi
Abone ol
Yaklaşık 2 buçuk milyon adayın ter döktüğü YKS’nin dün yapılan birinci oturumunda, Türkçe sorularından birinde cinsi sapkınlığı savunan Mabel Matiz’in şarkısından bir bölümün verilmesine, öğrenci velileri tepki gösterdi.

Türkçe bölümünde yer alan ve öğrenciler tarafından anlamlandırılamayan Mabel Matiz adlı ahlak dışı fikirleriyle ön planda olan kişinin “fırtınadayım” şarkısından bir bölümün verilmesine veliler de tepki gösterdi.

Sınava hazırlık safhasının öğrenciler açısından çok zorlu geçtiğini belirten Sadettin Sezen, “Coronavirus süreci öğrenciler açısından zorlu bir süreç oldu. Dershanelerine ara vermek zorunda kaldılar. 3 ay boyunca evde çalışmak zorunda kaldılar. Oğlum ve kızım sınava girmiş durumda. İnşallah haklarında hayırlısı olur. Allah emeklerinin karşılığını almayı nasip eder inşallah.” dedi

Mabel Matiz’in şarkı sözünün sorulduğu sorudan haberdar olmadığını belirten Sezen; “Böyle bir sorunun sorulmasını çok kötü buluyorum. Böyle bir sorunun üniversite sınavı gibi önemli bir sınava konulması, ülkemiz için çok vahim bir durum. Bu soruları hazırlayanların biraz daha itina göstermeleri gerekir. Kültürümüze, tarihimize yakın soruların seçilmesinin hakkımızda daha hayırlı olacağını düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

Üniversite sınavı gibi önemli bir sınavda bu tür soruların sorulmasının öğrenciler açısından çok kötü olduğunu dile getiren Güzel Kıran, “Daha güzel soruların sorulması gerekiyor. O sorunun sorulması çok kötü olmuş ve sorunun iptal olması gerekiyor. Öyle bir soru Türkiye'de problemler meydana getirir. Sosyal medyada gençler arasında problemler yaşanır.” diye konuştu. 

jab
Anahtar Kelimeler:
Bakan Soylu, Diyarbakırda düzenlenen güvenlik toplantısına katıldıÖnceki Haber

Bakan Soylu, Diyarbakırda düzenlenen güv...

Ankarada YKSye geç kalanlar içeri alınmadıSonraki Haber

Ankarada YKSye geç kalanlar içeri alınma...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar