ücretli reklam

Vanın İpekyolu Belediyesi sokak hayvanları için kışlık barınak yaptı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Vanın İpekyolu Belediyesi sokak hayvanları için kışlık barınak yaptı
Abone ol
​İpekyolu Belediyesi topladığı atık malzemelerden kedi ve köpekler için kışlık barınak yaptı.

Belediyeye bağlı Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, çöplerden topladıkları kasa, eski mobilya ve tahta parçalarıyla kedi ve köpekler için kışlık barınak hazırladı. Ekipler tarafından 1 metrekare büyüklüğünde yapılan branda ile güçlendirilen 50 barınak, ilçeye bağlı mahallelerde sokak hayvanlarının yoğun olarak bulunduğu yerlere bırakıldı.

Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan, İpekyolu Belediyesinin hayvan dostu bir belediye olduğunu ifade ederek, "Sokak hayvanları için yapılan bu barınaklar beni çok mutlu etti. Çünkü bu hayvanlar maalesef kötü koşullarda yaşıyor. Biz de belediye olarak bu kötü durumu ortadan kaldırmak için sürekli çalışıyoruz. Projeler üretiyoruz.

Belediye olarak yakın zamanda 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü kapsamında sokak hayvanları için beslenme etkinliği gerçekleştirdik. Hayvanlarla içi içe, dostça bir yaşam sürmeliyiz" diye konuştu.

Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü de sokak hayvanlarının ağır kış koşullarından çok olumsuz etkilendiğini belirterek, "Atık malzemelerden hayvanların kışın üşümemesi ve ıslanmaması için yaklaşık 50 tane barınak yaptık. Bu kulübeleri de insanların çöplere attığı malzemelerden yaptık.  Hayvan dostlarımız kış aylarında sıcak bir yuva sahibi olsunlar istedik. Vatandaşlarımızdan ricamız şudur. Kış geliyor, sokak hayvanları da bizimle bu yaşamı paylaşan canlılar, onları koruyup, sahip çıkalım" dedi. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
İhracat ağustos ayında arttıÖnceki Haber

İhracat ağustos ayında arttı

Azerbaycan ve Ermenistandan Putinin davetine olumlu yanıtSonraki Haber

Azerbaycan ve Ermenistandan Putinin dave...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar