ücretli reklam

Vanın İpekyolu Belediyesi, Bakan Selçukun çağrısına kayıtsız kalmadı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Vanın İpekyolu Belediyesi, Bakan Selçukun çağrısına kayıtsız kalmadı
Abone ol
İpekyolu Belediyesi son zamanlarda çıkan orman yangınlarına karşı ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un fidan dikim çağrısı üzerine bir farkındalık oluşturmak amacıyla ilçeye bağlı birçok okulda fidan dikimi kampanyası başlattı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, kısa süre önce ilk ders zilini çalacak köy okullarındaki öğretmenler başta olmak üzere tüm öğretmenleri, öğrencilerini evlerine uğurladıktan sonra okul bahçelerine birer fidan dikmeye davet etmişti.

Selçuk, sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada, şöyle demişti: "Güzel ülkemizde, yanan ormanların hüznünü bir kez daha yaşıyoruz. Yarın ilk ders zilini çalacak köy okullarımızdaki öğretmenlerimiz başta olmak üzere tüm öğretmenlerimizi, öğrencileri evlerine uğurladıktan sonra okul bahçelerinin toprağına birer fidan bırakmaya davet ediyorum."

İpekyolu Belediyesi de hem öğrencilere yeşil alanların ve ağaç sevgisinin kazandırılması, hem son zamanlardaki orman yangınlarına dikkat çekmek hem de Bakan Ziya Selçuk’un fidan dikim çağrısı üzerine harekete geçti.

Farkındalık kapsamında Belediyeye bağlı Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Ihlamur, Çınar, Kiraz, Süs Armudu, Katalpa ve At Kestanesi fidanını ilçedeki okul bahçelerine dağıtarak, dikimini yaptı. Müdürlük, ayrıca dikimlerin sezon boyunca devam edeceğini de belirtti. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Kontrolden çıkan araç kaza yaptı: 1 yaralıÖnceki Haber

Kontrolden çıkan araç kaza yaptı: 1 yara...

Şanlıurfada havaların soğumasıyla birlikte kurutmalık ürünlere talep arttıSonraki Haber

Şanlıurfada havaların soğumasıyla birlik...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar