Köpek Sahiplendirme

Vanda parklara zarar verilmesine halk tepki gösterdi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Vanda parklara zarar verilmesine halk tepki gösterdi
Abone ol
​Van'ın İpekyolu İlçesi sınırları içerisinde bulunan iki parka kimliği henüz belirlenemeyen kişi veya kişiler tarafından zarar verildi. Parklardan birinin ihata duvarı da zarar gördü.

İpekyolu ilçesi Şerefiye Mahallesi’nde bulunan Dicle İdrak Parkı ile Yalım Erez Mahallesi'nde bulunan Yalım Erez Parkı, kimliği henüz belirlenemeyen kişi ya da kişilerce tahrip edildi.

Yalım Erez Parkı'ndaki kauçuk zemini parçalayan kişiler, park içerisinde bulunan çeşitli malzemeleri, çöp kutularını, oyuncukları kırarken ilçe sınırları içerisinde bulunan Dicle İdrak Parkı'nın ihata duvarını da yıktılar. Özellikle çocukların ve vatandaşların rahatı ve güveni için yapılan parkların, oyun gruplarının ve malzemelerin tahrip edilmesi kimi vatandaşların da tepkisine neden oldu. 

İpekyolu Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, "Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz tarafından İpekyolu ilçemizi daha yeşil bir görünüme kavuşturmak, çocuklarımıza nitelikli oyun alanları oluşturmak için inşa ettiğimiz, vatandaşlarımızın ortak kullanım alanı olan parklara zarar veren kişi veya kişiler ile ilgili gerekli tahkikat başlatıldı. Güvenlik kameralarından alınacak görüntüler eşliğinde tespiti yapılacak kişiler hakkında kamu malına zarar vermekten gerekli hukuki süreci başlatacağız.” denildi. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
ABDde Coronavirusten ölenlerin 188 bin 961e yükseldiÖnceki Haber

ABDde Coronavirusten ölenlerin 188 bin 9...

Şanlıurfa Sağlık Müdürü Erkuş: Vatandaşlarımız dışarda ücret ödeyerek test yaptırmasınlarSonraki Haber

Şanlıurfa Sağlık Müdürü Erkuş: Vatandaşl...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar