Vanda En İyi Narkotik Polisi Anne semineri düzenlendi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Vanda En İyi Narkotik Polisi Anne semineri düzenlendi
Abone ol
​İçişleri Bakanlığı projesi kapsamında Merkez İmam Hatip Lisesi konferans salonunda düzenlenen semire kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan kadınlar katıldı.

 

Van Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadelede görevli polisler tarafından yapılan seminerde, Türkiye'de Uyuşturucu kullanımın hızla yayıldığı ve bağımlılığının önüne geçmek için annelere büyük görevler düştüğü hatırlatıldı.

Van’da en çok kullanılan uyuşturucu maddeleri hakkında bilgi verilen seminerde, madde bağımlısı ve sokak satıcılarının nasıl tespit edildiğine değinildi.

Van’da en fazla eroin ve metamfetamin maddesinin kullanıldığı ve ticaretinin yapıldığı aktarılan seminerde, bu maddelerin diğer uyuşturucu maddelere oranla daha pahalı olduğu kaydedildi.

Seminerde, Van’ın sahip olduğu coğrafi konum itibari ile uyuşturucu sevkiyatı için oldukça önemli bir il olduğu, Van üzerinden diğer illere ve ülkelere ulaşıldığı belirtildi.

Seminerin amacının toplumu ve özellikle anneleri uyararak, uyuşturucu kullanımını azaltmak ve toplumu bilinçlendirmek olduğu vurgulandı.

Seminer sonunda yapılan çekilişle 2 kişiye kitap hediye edildi. (İLKHA)

 

Anahtar Kelimeler:
Vanda PKKye ait silah ve mühimmat ele geçirildiÖnceki Haber

Vanda PKKye ait silah ve mühimmat ele ge...

İranda son 24 saatte 13 bin 421 yeni Covid-19 vakası tespit edildiSonraki Haber

İranda son 24 saatte 13 bin 421 yeni Cov...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar