Köpek Sahiplendirme

Van'da, Doğu Anadolu Tarım, Hayvancılık ve Gıda Fuarı açıldı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Van'da, Doğu Anadolu Tarım, Hayvancılık ve Gıda Fuarı açıldı
Abone ol
Ajans Asya Fuarcılık tarafından bu yıl 10'uncusu düzenlenen ve dört gün sürecek olan "Doğu Anadolu Tarım, Hayvancılık ve Gıda Fuarı" Covid-19 salgını gölgesinde kapılarını ziyaretçilere açtı.

Van Expo Fuar ve Kongre Merkezi’nde Coronavirus tedbirlerine riayet edilerek açılışı yapılan fuara Türkiye'nin çeşitli ilinden yaklaşık 70 firma katıldı.

Birçok ürünün ziyaretçiyle buluşacağı fuar, 10-13 Eylül tarihleri arasında ziyaretçilerini ağırlayacak. Fuarın açılışına katılan Van Vali Yardımcı Ömer Faruk Canpolat, Ajans Asya Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Güler ve kurum amirleriyle fuarı gezdi.

Fuar alanında incelemelerde bulunan Vali Yardımcısı Canpolat ve beraberindekiler, il dışından gelen katılımcılarla sohbet etti. İncelemelerin ardından gazetecilere açıklamada bulunan Vali Yardımcısı Canpolat, fuarın Van ve bölge için umut verici olduğunu ifade etti.

Canpolat, "Özellikle yerli üretimlerimizin teknolojik anlamda burada teşhir edilmesi, vatandaşlarımızın geleceğe yönelik güvenliğini arttırma noktasında çok önemsenecek bir durum. Tabi yine Türkiye’nin dört bir tarafından kendi üretimlerini buraya taşıyan, bizleri yalnız bırakmayan üreticilerimize de teşekkür ediyorum. Bu fuar alanının oluşmasında emeği geçen bütün kurum ve kuruluşlarımıza teşekkür ediyorum. Bu tür oluşumlar, organizasyonlar, her zaman ufuk açıcı, vizyon geliştirici organizasyonlardır. Burada her bir çiftçimiz gezerken, belki birden fazla fikir edinecek. Van zaten bu konuda gördüğüm kadarıyla potansiyeli olan ilimiz. İnşallah bu potansiyelin tam kullanılması anlamında bu tür organizasyonlar güzel şeylere vesile olur diye umut ediyoruz. Her zaman çitçimizin, üreticimizin bir şeyler üretmenin ve ülkesine katmanın derdinde olan her vatandaşımızın her zaman yanındayız. Emeği geçen herkese teşekkür eder, devamını diliyorum." dedi.

Pandemi dolayısıyla fuar alanında gerekli bütün tedbirlerin alındığını da belirten Canpolat, fuar alanının kolluk güçleri tarafından kontrol edileceğini dile getirdi.

"Bilim Kurulu’nun belirlediği kurallar dahilinde fuarımızı açtık"  

"Bugün yaklaşık 8-9 aylık bir ayrılıktan sonra Van’daki ilk Van Doğu Anadolu Tarım Gıda ve Hayvancılık Fuarımızı açmış bulunuyoruz." diyen Ajans Asya Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Güler, "Dünyanın ve ülkemizin yaşadığı bir pandemi süreci var ve bu pandemi sürecinde gerçekten zorlu evrelerden geçiyoruz. Bu süreçte belki fuarı açmak çok riskliydi ama bizim aslında şöyle temel bir düşüncemiz vardı. Burada hayatın devam ettiğini, güzelliklerin olduğu, aslında Van’ın ve bölgenin çok iyi bir potansiyelinin olduğunu her zaman iddia ediyorduk. Bugünde yine aynı düşünce ile gerçekten de hayatın devam ettiğini ve bu kötü günlerin Allah izniyle geçeceğini, geleceğe umutla bakmamız gerektiğini aslında ifade etmek istedik." ifadesini kullandı.

Güler, "3 aylık bir çalışmanın ardından Türkiye’nin çeşitli illerinden zenginlikleri getirerek ve aynı zamanda Bilim Kurulu'nun belirlediği kurallar dahilinde fuarımızı açtık. Fuarların ekonomik katkıları çok büyük, bu süreçte her şeyden önemlisi moraldir. Bu anlamda da çok büyük katkı sunacağına inanıyoruz. Tüm Türkiye’nin gözü şu anda bu fuardadır. Nitelikli fuarın ilkini yaptık. Fuarın çok renkli ve güzel geçeceğini görebiliyoruz. Başarılı ve butik bir fuar olacağını düşünüyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bizler tedbirlerimizi alarak hayatımızı idame etmek zorundayız. Bu Coronavirus belası Allah’ın izniyle bitecek." temennisinde bulundu. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
ÖNDER Malatya Şubesi'nden Mütercimler hakkında suç duyurusuÖnceki Haber

ÖNDER Malatya Şubesi'nden Mütercimler ha...

İran'da Covid-19 vaka sayısı 395 bin 488'e yükseldiSonraki Haber

İran'da Covid-19 vaka sayısı 395 bin 488...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar