Van Valisi Bilmez depremden etkilenen ilçeleri ziyaret etti

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Van Valisi Bilmez depremden etkilenen ilçeleri ziyaret etti
Abone ol
Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, 25 Haziran tarihinde Van’ın Özalp ilçesinde meydana gelen 5,4 büyüklüğündeki depremden etkilenen Özalp, Saray ve Gürpınar ilçesindeki mahalleleri ziyaret etti.

Sabah saatlerinde karayolu ile Özalp ilçesine giden Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, Özalp Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Abdulkadir Çelik ile Saray Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mehmet Halis Aydın ile birlikte depremin etkilediği mahallelerdeki depremzedeleri ziyaret etti.

Mahalle muhtarları ve vatandaşlar tarafından karşılanan Vali Bilmez, deprem sonrası yapılanlar ve bundan sonra yapılacak hizmetlerin sürecini anlattı.

Sorunların el birliğiyle kısa sürede çözüleceğini ifade eden Vali Bilmez, özellikle sahada hasar tespit çalışması yapan ekipler başta olmak üzere tüm kamu personellerine vatandaşların yardımcı olmasını istedi.

Hiç kimsenin mağdur edilmeyeceğini belirten Vali Bilmez, “Devlet olarak her zaman yanınızdayız. Bu sürecin sonuna kadar takipçisi olacağız. Hasar tespiti yapan ekiplerimiz sahada. Çalışmalar tamamlanmak üzere. Bu süreçten sonra evi oturulmayacak durumda olan vatandaşlarımıza geçici barınma için konteyner verilecek. Daha sonra hak sahiplerine konut yaptırılacak. Bu konutların parası da 20 yıl içinde vatandaşlarımızdan tahsil edilecek.” dedi.

jab
Anahtar Kelimeler:
İstanbul Küçükçekmeceliler: “Balık ölümleri fabrikaların atık sularından kaynaklanıyor”Önceki Haber

İstanbul Küçükçekmeceliler: “Balık ölüml...

Bağlar Belediyesinden hijyen ve denetleme çalışmalarıSonraki Haber

Bağlar Belediyesinden hijyen ve denetlem...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar