Van UMKE Erek Dağına tırmanma yürüyüşü gerçekleştirdi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Van UMKE Erek Dağına tırmanma yürüyüşü gerçekleştirdi
Abone ol
Van Ulusal Medikal Kurtarma gönüllüleri (UMKE), Temel Kampçılık ve Fizik Kondisyon Eğitimi kapsamında 3 bin 200 rakımlı Erek Dağı'na tırmandı.
ücretli

Van İl Sağlık Müdürlüğü, Sağlık Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Onur Mahmutoğlu koordinatörlüğünde, zorlu kış şartlarında yüksek rakımlı köylerdeki hastalara ulaşmak için sayısız tırmanış gerçekleştiren Van Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE), bu kez "112 Acil Sağlık Hizmetleri Haftası " nedeniyle 3 bin 200 rakımlı Erek Dağı'nın zirvesine tırmandı.

Van İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu, öncelikle "Sağlık Hizmetleri Haftası" kapsamında Van Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) gönüllülerinin, Temel Kampçılık ve Fizik Kondisyon Eğitimi kapsamında, Erek dağına tırmanma yürüyüşü gerçekleştirdiğini belirterek, "Bu anlamda UMKE ekiplerimiz, kendilerini geliştirmek amacıyla eğitim ve tatbikatlarına da aralıksız devam ettirmektedirler." dedi.

Sünnetçioğlu, "UMKE Ekiplerimiz tamamen gönüllülük esasıyla ve zor koşullarda çalışarak sağlık hizmeti sunmaktadır.  Van coğrafi yapısı ve dağcılık turizmine elverişli olması nedeni ile dağcı kazaları da zaman zaman oluşmakta; ayrıca suda boğulmalar, çığ, sel felaketleri ve toplu trafik kazaları ve benzeri olaylar da meydana gelmektedir. UMKE ekipleri ise bu tür olaylara en kısa sürede müdahale ederek vatandaşlarımıza hizmet ediyor. Ulusal Medikal Kurtarma Ekibinde yer alan gönüllü arkadaşlarımıza sadece tıbbi bilgilerin yetmiyor. Arkadaşlarımız kondisyon, fiziksel aktivite, dağcılık gibi arazi şartları konusunda da eğitimler almaktalar ve bu eğitimlerin önemi çok büyük. Bu vesile ile 112 Acil Sağlık Hizmetleri Haftası nedeni ile personellerimizin gayretleri ve emekleri için teşekkür ediyor, 112 Acil Sağlık Hizmetleri çalışanlarının haftasını yürekten kutluyorum." dedi. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Siirtte kafe sahipleri iş değişliğine gittiÖnceki Haber

Siirtte kafe sahipleri iş değişliğine gi...

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan Dünya Mühendisler Günü mesajıSonraki Haber

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan Dünya...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar