Van trafiğine “akıllı” çözüm!

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Van trafiğine “akıllı” çözüm!
Abone ol
Van’da şehir içi trafiğini rahatlatmak için hayata geçirilecek olan “Akıllı Şehir” uygulaması ile hem trafik güvenliği arttırılacak hem de akıllı ulaşım sistemleri kullanılarak şehir içi ulaşımı daha güvenli hale getirilecek.

Van Büyükşehir Belediyesi, kent ulaşımında çağın gerekliliklerine uygun çözümler için başlattığı çalışmalarına aralıksız bir şekilde devam ediyor. “Akıllı şehir” projesiyle başta trafik olmak üzere birçok problemi çözmeyi hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, ilk etapta “Akıllı Ulaşım Çözümleri” ile şehir içi trafiğinde yaşanan sıkıntıları gidermeyi hedefliyor.

Bu kapsamda Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, başkanlığında çözüm odaklı bir toplantı düzenlendi. Toplantıda konuşan Vali Bilmez, yakında hayata geçirilecek proje ile şehir içi trafiğinde yaşanan sorunları minimize ederek Vanlıların hayatını kolaylaştırmayı hedeflediklerini belirtti. Vali Bilmez, Van’ı her alanda marka kent haline getirmek için çalışmalarını sürdürdüklerini de sözlerine ekledi.

"Akıllı Ulaşım Çözümleri" neler getiriyor?

Kent içindeki tüm kavşaklara kurulacak "dinamik kavşak kontrol sistemi" ile gerçek zamanlı yapay zekâ yazılımı sayesinde trafik akışı hızlandırılacak. Yakıt tüketimleri, zehirli gaz salınımı ve gürültü kirliliği azaltılarak çevre kirliliği önlenecek. Yine trafik yol ağındaki seyahat süreleri, ortalama taşıt durma ve gecikme süreleri en aza indirilecek.

“Öncelikli Araç Geçiş Modülü” sayesinde de bir kavşağa yaklaşmakta olan ambulans ve itfaiye araçlarına GPS aracılığıyla geçiş önceliği verilebilecek. Elektronik denetleme sistemi ile kırmızı ışık ihlali, koridor hızı ihlali, toplu taşıma durak ihlali ve park ihlallerinde ve trafik kazalarında azalma sağlanacak. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Sözleşmeli sağlık personeli başvuruları başladıÖnceki Haber

Sözleşmeli sağlık personeli başvuruları...

Temiz Toplum Derneğinden uyuşturucu ile mücadele çağrısıSonraki Haber

Temiz Toplum Derneğinden uyuşturucu ile...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar