ücretli reklam

Van İpekyolu Belediyesi “Atık Getirme Merkezi” kuruyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Van İpekyolu Belediyesi “Atık Getirme Merkezi” kuruyor
Abone ol
Van’ın merkez İpekyolu Belediyesi tarafından, çevre kirliliğini önlemek ve geri dönüşümü mümkün atıkları ekonomiye yeniden kazandırmak amacıyla Atık Getirme Merkezi kuruluyor.

İpekyolu Belediyesi, Plan ve Proje Müdürlüğü tarafından projelendirilen gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak, çevre kirliliğini önlemek ve geri dönüşümü mümkün atıkları ekonomiye yeniden kazandırmak adına ilçe sınırları içerisinde birinci sınıf Atık Getirme Merkezi kuruyor.

Van’ın en modern ve en kapsamlı atık getirme merkezi özelliğini taşıyacak olan yapı bin metrekare üzerine kurulacak. Tesiste 500 metrekare atık deposu, 55 metrekare yönetim binası ile 39 metre kare tehlikeli atık deposu ve 10 ayrı başlıkta geçici depolama alanı yer alacak.

Plan ve Proje Müdürlüğü tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada ise: “Farklı atık gruplarının toplanmasını sağlayarak, Atık Getirme Merkezimizde ambalaj atıklarının doğaya atılmadan geri dönüşümünü sağlamış olacağız. Enerji tasarrufuyla birlikte çevre sağlığı ve ekonomiye ciddi katkı sağlayacağız.” denildi. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Bağlar Belediyesi “Kentsel Dönüşüm” projesini vatandaşlara yerinde anlatacakÖnceki Haber

Bağlar Belediyesi “Kentsel Dönüşüm” proj...

İranda Covvid-19 vaka sayısı 508 bin 389a yükseldiSonraki Haber

İranda Covvid-19 vaka sayısı 508 bin 389...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar