Van-Bahçesaray karayolu belli saatlerde trafiğe kapatılacak

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Van-Bahçesaray karayolu belli saatlerde trafiğe kapatılacak
Abone ol
Van Valisi Mehmet Emin Bilmez başkanlığında, Edremit ilçesi Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezinde gerçekleştirilen "Kış Mevsimi Tedbirleri" toplantısında, yaklaşan kış mevsiminde alınacak tedbirler detaylarıyla masaya yatırıldı.

Toplantıda, özellikle karla mücadelenin çok önemli olduğunu belirten Vali Mehmet Emin Bilmez, çığ konusunda da gerekli önlemlerin alınacağını ifade etti.

Van-Bahçesaray karayolunun bazı bölgelerinde çığ tehlikesinin mevcut olduğuna dikkat çeken Vali Bilmez, "Yolların kar nedeniyle kapanması durumunda bölgedeki ilgili kişiler yetkililere en kısa süre içerisinde haber verecek. Koordinasyon içerisinde çalışma yürütülecek. Karla mücadele ve yol açma çalışmalarında özellikle çığ tehlikesi bulunan bölgelerde gerekli önlemler alınıp uygun görüldüğü taktirde çalışma yapılacak. Gerek görülürse özellikle Van-Bahçesaray karayolu belirli saatlerde trafiğe kapatılabilecek." dedi.

Şehir içerisinde de yolların ve kaldırımların kardan temizlenmesi için ekiplerin sürekli hazır vaziyette olacağını vurgulayan Vali Bilmez, vatandaşların mağdur olmaması için her türlü tedbirin alındığını dile getirdi.

Şehirlerarası yollarda da özellikle tırların kayıp yolu kapattığını ve ulaşımı aksattığını vurgulayan Vali Bilmez, bunun için de bu tür sorunların yaşandığı Çaldıran, Başkale, Gürpınar ilçelerinde araçlar için bekleme alanlarının oluşturulacağını söyledi.

Toplantı, kış tedbirleri konusunda kurumların yapacakları çalışmalar, araç parkları ve personelleri hakkında sunum eşliğinde bilgi verilmesiyle son buldu. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
İflasın eşiğinde olan kırtasiyeciler devletten destek bekliyorÖnceki Haber

İflasın eşiğinde olan kırtasiyeciler dev...

İrandan Covid-19 vaka sayısı 788 bin 473e çıktıSonraki Haber

İrandan Covid-19 vaka sayısı 788 bin 473...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar