Köpek Sahiplendirme

Vali Baruş: Günde ortalama 100'e yakın yeni vaka görülüyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Vali Baruş: Günde ortalama 100'e yakın yeni vaka görülüyor
Abone ol
Malatya Valisi Aydın Baruş, Covid-19 salgınında kentteki son duruma ilişkin açıklamada bulundu.

Son 4 gündür günde ortalama 100’e yakın pozitif vakanın çıkması üzerine açıklama yapan Baruş, vatandaşları kurallara uymaları konusunda uyardı.

Vali Baruş yaptığı açıklamada, "Toplamda pozitif vaka sayımız 2 binin üzerine çıktı. Şu anda aktif olarak takip edilen bin civarında hastamız var. Maalesef 44 vatandaşımızı koronavirüs salgını nedeniyle kaybettik. 6 binin üzerinde vatandaşımız pozitif vakanın temaslısı olarak evlerinde izole edildiler. Hasta sayılarından da anlaşıldığı üzere artık neredeyse hepimizin çevresinde en az bir tane koronavirüs hastalığına yakalanmış veya geçirmiş bir tanıdığımız var. Neredeyse her sokakta en az bir pozitif vakamız oldu. Muhtemelen bundan sonraki günlerde de benzer durumlarla karşılaşacağız.

6 binin üzerinde vatandaşımız pozitif vakanın temaslısı olarak evlerinde izole edildiler. Hasta sayılarından da anlaşıldığı üzere artık neredeyse hepimizin çevresinde en az bir tane koronavirüs hastalığına yakalanmış veya geçirmiş bir tanıdığımız var. Neredeyse her sokakta en az bir pozitif vakamız oldu. Muhtemelen bundan sonraki günlerde de benzer durumlarla karşılaşacağız" ifadelerine yer verdi. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Bakan Koca 1 ağustos 2020 Günlük Vaka Tablosunu AçıkladıÖnceki Haber

Bakan Koca 1 ağustos 2020 Günlük Vaka Ta...

PKK/YPG’nin Suriye’de sivilleri hedef alan bombalı araç saldırılarıSonraki Haber

PKK/YPG’nin Suriye’de sivilleri hedef al...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar