Köpek Sahiplendirme

Vakit namazları dışında bazı camilerin kapalı tutulmasına halktan tepki

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Vakit namazları dışında bazı camilerin kapalı tutulmasına halktan tepki
Abone ol
Türkiye geneli birçok ilde olduğu gibi Ankara’da da vakit namazları dışında birçok caminin kapalı olmasına tepki gösteren vatandaşlar, bu uygulamanın yasal bir dayanağının olmadığını belirttiler.

Vakit namazları dışında birçok cami ve abdesthanelerin kapalı tutulmasına vatandaşlardan tepki geldi. Vakit namazları saatleri dışında camiler ve abdesthanelerin açık tutulmadığını aktaran vatandaşlar, bazı camilerin bahçe kapılarına kilit vurulduğunu belirttiler. Bunun hiçbir yasal dayanağının olmadığını ileri süren vatandaşlar, tamamen keyfi bir uygulama olduğunu dile getirdiler.

"İbadethanelerin her zaman açık olması gerekir"

Duruma tepki gösteren vatandaşlardan Fedakâr Taştan, "İhtiyaç için geldik. Gördüğünüz gibi cami ve cami lavaboları kapalıdır. Pandemi bahane edilerek böyle şeylerin yapılmaması lazım. Normalde cami görevlisi var ama şu an burada değil ve nerede olduğunu bilmiyoruz. Bu işe bir an önce bir çözüm bulunması lazımdır. İbadethanelerin her zaman açık olması gerekir. Camilerin kapanmaması lazım." dedi.

Camilerin ve cami tuvaletlerinin kapısına kilit vurmanın ve halka camileri kapatmanın sebep ne olursa olsun yanlış olduğunu belirten vatandaşlardan Osman Çelik ise, camilerin kapalı olmasını doğru bulmadığını ve açık olması gerektiğini söyledi.

"Camilerin kapalı olmasını doğru bulmuyorum"

Vatandaşlardan İshak Huzurlu, "Camilerin kapatılması yanlış ancak vatandaş da kullanmasını bilmiyor. Her şeyden önce her camiye bir görevli koyarak bu işi çözebilirler. Maalesef halkımızda biraz duyarsız. Camilerde yatıp uzanıyorlar. Camilerin kapalı olmasını doğru bulmuyorum çünkü namaz kılmaya geldiğimizde cami kapalı olduğunda nerede namazımızı kılacağız. Camilerin açık tutulması gerekiyor. Vatandaşlarında kurallara uyması gerekir." ifadelerini kullandı.

Camilerin, lavabo ve abdesthanelerinin namaz vakitlerinin dışında da açık tutulması gerektiğini dile getiren Hilmi Bildirici, diyanetin buna çözüm bulması gerektiğinin altını çizdi. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Meteorolojiden kuvvetli rüzgâr ve sağanak uyarısıÖnceki Haber

Meteorolojiden kuvvetli rüzgâr ve sağana...

Endonezyada 6,2 büyüklüğünde depremSonraki Haber

Endonezyada 6,2 büyüklüğünde deprem

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar