Usta öğreticilere bin 500 TL destek verilecek

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Usta öğreticilere bin 500 TL destek verilecek
Abone ol
Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı halk eğitim merkezlerinde çalışan usta öğreticilere bin 500 TL destek verilecek.
ücretli

Dünyada hızla yayılan ve Türkiye’de ilk olarak mart ayında görülen Coronavirus vakalarının ardından alınan önlemler kapsamında birçok alanda olduğu gibi Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı kurumlarda da faaliyetler durduruldu.

Faaliyetlerin durdurulduğu alanlardan biri olan halk eğitim merkezlerinde görev alan usta öğreticiler, bu süreçte herhangi bir kurs olmadığından ücret alamadı.

Pandemi sürecinde genelge ile iş yerleri kapanan esnafa destek olan Şahinbey Belediyesi, halk eğitim merkezlerinde eğitim veren ve derslikleri kapanan usta öğreticilere bin 500 TL destek verecek.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, pandemi sürecinde esnafın ve vatandaşların yanında olduklarını belirtti.

Verilecek destekten faydalanmak isteyen öğreticilerin Şahinbey Belediyesi internet sitesinde bulunan formu doldurup IBAN numaralarıyla başvurmalarını isteyen Tahmazoğlu, “Coronavirus salgını nedeniyle sıkıntı yaşayan vatandaşlarımıza yılbaşından bu yana 8 bin ailemize 5 bin TL nakdi yardım olmak üzere toplamda 40 milyon TL yardımda bulunduk. Ayrıca bu süreçte iş yerlerini kapatan çalışamayan esnafımıza da 6 ay önce bin TL şu anda da bin 500 TL olmak üzere nakdi yardımda bulunuyoruz. Bunun yanı sıra halk eğitim merkezlerinde görev yapan ve genelge ile kursları kapanan eğitimcilerimize de bin 500 TL destek vereceğiz.” dedi. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
46 köy ve bağlı mezralarında ilan edilen sokağa çıkma yasağı kaldırıldıÖnceki Haber

46 köy ve bağlı mezralarında ilan edilen...

Filistinde Covid-19 salgınında son durum: 21 vefat, 1743 yeni vakaSonraki Haber

Filistinde Covid-19 salgınında son durum...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar