Ülke genelinde cadde ve sokaklarda kısıtlama sessizliği

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Ülke genelinde cadde ve sokaklarda kısıtlama sessizliği
Abone ol
​Artan Coronavirus vakarının önüne geçilmesi amacıyla hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle cadde ve sokaklar boş kaldı.
ücretli

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında, 30 Kasım'da gerçekleşen Kabine Toplantısı'nın ardından Coronavirus (Covid-19) salgınına karşı alınan yeni tedbirler açıklanmıştı.

Alınan yeni tedbiler kapsamında, hafta içi 21.00-05.00 arası uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması, hafta sonu ise cuma 21.00'den başlayıp pazartesi günü 05.00’e kadar devam edecek.

Türkiye genelinde 7 Aralık Pazartesi saat 05.00'de sona erecek sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle cadde, sokak ve meydanlarda sessizlik hakim oldu.

Kısıtlamada market ve fırınlar açık olcak

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ilin valiliğine "Sokağa Çıkma Kısıtlamaları" konulu genelgeye göre, cumartesi ve pazar günleri market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek.

Kısıtlamadan temel ihtiyaçlarını karışamak isteyen vatandaşlar evlerine en yakın yerden alışverşini yapabilecek.

Sokağa çıkma kısıtlaması süresince üretim, imalat, tedarik ve lojistik zincirlerinin aksamaması, sağlık, tarım ve orman faaliyetlerinin sürekliliğini sağlamak amacıyla yerler ve kişiler kısıtlamadan muaf tutulacak.

Ayrıca kan vermek için de Kızılay'ın internet sayfasından randevu alan ve kan vermeye giden vatandaşlar da sokağa çıkma kısıtlamasından muaf sayılacak. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Bitliste Yıldırım-16 Sehi Ormanları Operasyonu başlatıldıÖnceki Haber

Bitliste Yıldırım-16 Sehi Ormanları Oper...

Halk Covid-19 aşısı hakkında ne düşünüyor?Sonraki Haber

Halk Covid-19 aşısı hakkında ne düşünüyo...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar