Türkiye'nin Çin'den satın Aldığı aşılar gümrükte takıldı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Türkiye'nin Çin'den satın Aldığı aşılar gümrükte takıldı
Abone ol
Çin'in Sinovac firmasından satın alınan Covid-19 aşılarının bir iki gün gecikmeli olarak Türkiye'ye ulaşacağı açıklandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Pekin'deki Covid-19 alarmı ve Pekin gümrüğünde görülen Covid-19 vakası sebebiyle aşılarımızın gelişi bir iki gün ertelenmiştir" açıklamasını yaptı.
ücretli

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, pazartesi Türkiye'ye ulaşacağını duyurduğu Çin'in Sinovac Biotech firmasınca üretilen Covid-19 aşılarının gelişinin ertelendiğini açıkladı.   

Bakan Koca, Twitter hesabından yaptığı açıklamada "Pekin’deki Covid-19 alarmı ve Pekin gümrüğünde görülen Covid-19 vakası sebebiyle gümrük hareketliliğine geçici olarak ara verilmiştir. Bu nedenle gümrük işlemlerinden sonra yola çıkması beklenen aşılarımızın gelişi bir iki gün ertelenmiştir. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı. 

Sinovac firması ile yapılan sözleşmeye göre şubat ayı sonuna kadar 50 milyon dozun teslim alınacağı CoronoVac aşısının 3 milyon dozunun pazartesi itibarıyla Türkiye'ye ulaşması bekleniyordu. 

Daha önce bu tarih 11 Aralık olarak açıklanmıştı. DUVAR


Cumhurbaşkanı Erdoğan: 2021 reformlar yılı olacakÖnceki Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 2021 reformlar yı...

İçişleri'nden yılbaşı için ek genelge: İstihbarat birimleri paylaşımları takip edecekSonraki Haber

İçişleri'nden yılbaşı için ek genelge: İ...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar