ücretli reklam

Türkiye Maarif Vakfına bağlı okullarda Dünya Öğretmenler Günü kutlandı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Türkiye Maarif Vakfına bağlı okullarda Dünya Öğretmenler Günü kutlandı
Abone ol
Türkiye Maarif Vakfına bağlı olarak dünyanın dört bir yanında faaliyet gösteren Maarif Okullarında, 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü kutlandı.

Maarif Okullarında eğitim gören öğrencilerce farklı dillerde hazırlanan 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü kutlama videoları, Türkiye Maarif Vakfı tarafından birleştirilerek yayınlandı.

Pakistan, Avustralya, Sudan, Kosova, Afganistan, Ekvator Ginesi ve Kuzey Makedonya’daki öğrenciler değişik etkinliklerle bugünü kutladı.

Türkiye Maarif Vakfı Başkanı Prof. Dr. Birol Akgün de Dünya Öğretmenler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında dünyanın 43 ülkesinde binlerce öğretmenle iyi insan yetiştirmek için mücadele ettiklerini belirtti.

Türkiye Maarif Vakfı olarak öğretmenlere değer verdiklerini belirten Prof. Dr. Akgün, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Türkiye Maarif Vakfı’nın dört yılda uluslararası eğitimde elde ettiği başarıda ve katettiği mesafede öğretmenlerimizin payı çok büyük. Nitelikli, fedakâr ve hamiyetperver öğretmenlerimiz ile dünyayı daha yaşanabilir yapmak için gayret ediyoruz. Öğretmenlerimiz Vakfımızın misyon ve vizyonuna uygun şekilde dünyanın dört bir tarafındaki eğitim kurumlarımızda ülkesine ve milletine faydalı başarılı nesiller yetiştirmek için gecesini gündüzüne katarak çalışmaya devam etmektedir. Onlar dünyaya iyiliği ve güzelliği öğreten gönül insanları, başarılı ve erdemli nesiller yetiştiren iyilik önderleri, Türkiye’nin yurtdışındaki yüzü olan kültür elçilerimiz, Maarif Ailemiz’in en güzide üyeleridir. Bu vesileyle öğretmenlerimize şahsım, milletim ve ülkem adına en kalbi şükranlarımı sunuyor, dünya öğretmenler gününü tebrik ediyorum." (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Kanada, Türkiyeye silah ihracatını durdurduğunu açıkladıÖnceki Haber

Kanada, Türkiyeye silah ihracatını durdu...

İran-Türkiye uçak seferleri yarından itibaren yeniden başlayacakSonraki Haber

İran-Türkiye uçak seferleri yarından iti...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar