Türkiye- Azerbaycan kardeşliği Kocaeli’de yeşillenecek

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Türkiye- Azerbaycan kardeşliği Kocaeli’de yeşillenecek
Abone ol
Tek millet iki devlet olan Azerbaycan ve Türkiye kardeşliğinin hatırası olacak kardeşlik ormanı Kocaeli’de yeşerecek.
ücretli
KOCAELİ (İGFA)- Türkiye ve Azerbaycan kardeşliğinin Kocaeli’deki nişanesi olacak olan kardeşlik ormanı, daha önce dolgu alanı olarak kullanılan Başiskele Paşadağ Dolgu Sahası’nda hayata geçirildi.Törende ilk olarak konuşan Başiskele Belediye Başkanı Yasin Özlü, "Türkiye ile Azerbaycan arasında olan kardeşliği hatıra ormanı ile bir kez daha gösterecekleri için mutlu olduğunu belirterek, Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tahir Büyükakın’a teşekkür etti.

Azerbaycan İstanbul Başkonsolosu Zaur Allahverdizade bugün ilk fidan dikiminin yapıldığı hatıra ormanının Türkiye ve Azerbaycan kardeşliğinin dostluğunun en güzel örneklerinden olduğunu belirterek, "Türkiye Azerbaycan’ın devamlı omuz omuza her cephede yanında olarak bizlere güç veriyor. Bu hatıra ormanı da dostluğumuzun bir numunesidir. Emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum” dedi.

60 BİN METREKARE ALAN, 4 BİN 573 FİDAN

Kardeşlik ormanı, toplamda 60 bin metrekare yüz ölçümüne sahip. Alana Kırmızı Çiçekli At Kestanesi, Çınar Yapraklı Akçaağaç, Şeker Akçaağaç, Adi Dişbudak, Sığla Ağacı Doğu Çınarı, Ihlamur, Meşe, Pembe Çiçekli Akasya, Fıstık Çamı, Batı Ladin, Toros Sedri, Zeytin, Kiraz, Erk, Muşmula, İncir, Ayva, Trabzon Hurması, Dut, Ceviz gibi meyve ve diğer ağaç türlerinden oluşan 4 bin 573 adet fidan dikilecek.


Manisa’da atıl alanlar yeşilleniyorÖnceki Haber

Manisa’da atıl alanlar yeşilleniyor

Malatya’da Kütüphane Haftası kutlandıSonraki Haber

Malatya’da Kütüphane Haftası kutlandı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar