Türkçe açıklamalı İnglizce gramer kitabı yayınlandı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Türkçe açıklamalı İnglizce gramer kitabı yayınlandı
Abone ol
Batman Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Batı Dillleri ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Emin Yaş’ın 5’inci kitabı “Bir Çırpıda ve Detayda Türkçe Açıklamalı İngilizce Gramer” yayınlandı.
ücretli

Batman Üniversitesi’nde 5 yıl boyunca tüm bölümlerin birinci sınıflarında bulunan ortak zorunlu yabancı dil İngilizce dersini verirken bu deneyimlerimden faydalanarak kitabı hazırladığını belirten Dr. Yaş, öğrencinin İngilizce öğrenirken nerede ve niye hata yaptıklarını iyi bildiğini, bu çerçevede kitabı hazırladığını belirtti.

Yabancı dilin herkese aynı metotla öğretilemeyeceğini ifade eden Dr. Yaş, uygulanacak metodun çocuklar ve yetişkinler için ayrı olması gerektiğini ifade etti.

Türkiye’de okullarda İngilizce öğretilememesinin birçok nedenin olduğunu ifade eden Dr. Yaş, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Dil tipolojisinde Türkçe ve İngilizcenin aynı dil ailesinden gelmemeleri Türkçe ana dillilerin İngilizce öğrenme güçlüklerinin en önemli olanların başında gelmektedir. Diğer önemli güçlük ana dilinin iyi bilinmemesidir. Bu nedenle kitapta uzun yılların deneyimini içine katarak Türkçe ana dilli bir öğrenenin gözünden öğrenme zorlukları aşılmaya çalışılmıştır. Belirtmek gerekir ki dil öğrenimi ve öğretiminin felsefe ve dilbilimle birebir bağlantısı vardır. Az da olsa kitapta bu bağlantılara göndermeler yapmaya çalıştım. Kitapta, 300 özgün test bulunuyor. Her konun sonunda konuya ait testleri bulunuyor. Konu içlerine gömülü 100’lerce örnek cümle bulunuyor. Üniversitelerin birinci sınıfında okutulan ortak zorunlu yabancı dil İngilizce çerçevesine uygundur. İngilizcesini tazelemek isteyenler, okulda öğretilen İngilizceyle sorun yaşayanlar, İngilizce gramer konularında problem yaşayanlar, ellerinin altında bulundurulacak bir kaynak arayanlar için bir başvuru ve yardımcı kaynak kitabı niteliğindedir.”(İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Malatyada çok sayıda silah ele geçirildiÖnceki Haber

Malatyada çok sayıda silah ele geçirildi

Halkın gözünden “Dünya İnsan Hakları Günü”Sonraki Haber

Halkın gözünden “Dünya İnsan Hakları Gün...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar