Köpek Sahiplendirme

Türk Tabipleri Birliğinden Devlet Bahçeliye yanıt

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Türk Tabipleri Birliğinden Devlet Bahçeliye yanıt
Abone ol
Türk Tabipleri Birliği (TTB), MHP lideri Devlet Bahçeli'nin "TTB kapatılsın, yöneticileriyle ilgili adli işlem yapılsın." şeklindeki çağrısına yazılı açıklamayla cevap verdi.

TTB Merkez Konseyi açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

Türk Tabipleri Birliği tarihin süzgecinden günümüze ulaşan iyi hekimlik değerlerinin vazgeçilmez temsilcisidir.

Giderek şiddetlenen ve binlerce insanımızın, onlarca hekim ile sağlık çalışanının ölümüne neden olan Covıd-19 salgınının her aşamasında Türk Tabipleri Birliği bütün enerjisini insanlarımızın sağlık ve yaşam hakkını savunmak için harcamıştır.

Türk Tabipleri Birliği’nin salgına yönelik bilimsel verilere dayanan uyarı ve önerileri toplumun sağlık ve yaşam hakkı için kamuoyu ile paylaşması evrensel, yasal ve etik sorumluluğudur. Covıd-19 salgınında kaybettiğimiz meslektaşlarımızı siyah kurdele ile anmak ve başka kayıplar olmasın diye çabalamak ise kaybettiklerimize ve yakınlarına karşı vefa borcumuzdur.

Türk Tabipleri Birliği ve hekimler dün olduğu gibi bugün de ve yarın da bu sorumluluğun gereğini yerine getirmeye devam edeceklerdir.

TTB Merkez Konsey üyeleri olarak sözlerimizin arkasında, görevimizin başındayız.

Ne olmuştu?

Türk Tabipleri Birliği'nin (TTB) Covıd-19 salgınına dair tedbirlerin arttırılması için 14-18 Eylül 2020 tarihlerini  "Yönetemiyorsunuz, Tükeniyoruz Haftası" ilan etmesinin ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den TTB kapatılsın çağrısı gelmişti.

Konu ile ilgili Twitter aracılığıyla mesaj yayınlayan Bahçeli, "Çağrım şudur: Türk Tabipler Birliği, bugünkü hassas dönemde, insan ve toplum sağlığı hakkında asılsız şaibe ve şüpheleri körüklemektedir. Bu nedenle sadece adında Türk bulunan Tabipler Birliği derhal ve gecikmeksizin kapatılmalıdır. Yöneticileriyle ilgili adli işlem yapılmalıdır" ifadelerini kullanmıştı. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
İslam ve değerlerinin hedef alınmasına tepkiÖnceki Haber

İslam ve değerlerinin hedef alınmasına t...

HÜDA PAR heyeti 4 gün önce kaybolan kardeşleri arama çalışmalarını yerinde incelediSonraki Haber

HÜDA PAR heyeti 4 gün önce kaybolan kard...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar