Türk asıllı Amerikalı prodüktöre Grammy ödülü

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Türk asıllı Amerikalı prodüktöre Grammy ödülü
Abone ol
Dünya müzik ve film sektörünün referans organizasyonu Grammy 2021 ödüleri sahiplerini buldu. Bu çok özel gecede Amerika’da yaşayan Türk asıllı müzik prodüktörü ’Tame’ göğsümüzü kabarttı.
ücretli

BURSA (İGFA) - Dünya müzik ve film sektörünün referans organizasyonu Grammy 2021 ödüleri sahiplerini buldu. Luis Fonsi, Steve Aoki, Mohombi gibi dünya yıldızların müzik prodüktörlüğü yapan başarılı isim, 3 kategoride ödülün sahibi olan projelerde imzası olduğu ortaya çıktı.

Miami'de yaşayan müzik adamı 'Tame'in,  Türkiye'de ise Serdar Ortaç, Tan, Aslı Güngör, Çelik gibi birçok sanatçıyada geçmişte proje yaptığı öğrenildi. Grammy 2021 ödülleri COVID-19 tedbirleri gölgesinde geçerken, akıllarda ödül alamayan dünya yıldızlarından, hiç ödül beklemezken neredeyse ödüle boğulan yeni isimlerde konuşuldu.

Gecede Türkiye açısından dikkat çeken detay ise 3 dalda ödül alan sanatçıların prodüksiyonlarında bir Türk imzası olmasıydı. Türk adı 'Tamer Şengül' olan Amerikalı 'Tame' in Türkiye'de birçok tanınmış sanatçının kariyerinde imzası bulunuyor. 


Kaliteli sağlık için 8 israftan kurtulunÖnceki Haber

Kaliteli sağlık için 8 israftan kurtulun

Sivas’ta belediye makamı mahallelere taşınıyorSonraki Haber

Sivas’ta belediye makamı mahallelere taş...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar