Köpek Sahiplendirme

Trump: Başka Arap ülkeleri de normalleşme anlaşmasına katılacak

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Trump: Başka Arap ülkeleri de normalleşme anlaşmasına katılacak
Abone ol
Filistin davasına ihanet ederek İslam alemini sırtından hançerleyen BAE ve Bahreyn, ABD himayesinde siyonist işgal rejimiyle ilişkileri normalleştirmek için bir sözde barış anlaşması imzaladı.

Siyonist işgal rejimi ile BAE ve Bahreyn arasında varılan sözde normalleşme anlaşması için resmi imza töreni, Beyaz Saray'da yapıldı.

Beyaz Saray'da emperyalist ABD himayesinde düzenlenen törende, Trump'ın yanı sıra BAE Dışişleri Bakanı Abdullah bin Zayed el Nahyan ve Bahreyn Dışişleri Bakanı Abdullatif bin Raşid ez-Zeyani katıldı. Üç ülke "Abraham Accords (İbrahim Anlaşması)" adı verilen sözde normalleşme anlaşmasına imza attı.

Trump imza töreninde yaptığı konuşmada, bazı başka Arap ülkelerinin de normalleşme anlaşmasına varacağını belirtti.

Trump açıklamasında, "İsrail, BAE ve Bahreyn karşılıklı büyükelçiler atayacaklar, turizmden ticarete, sağlıktan güvenliğe kadar geniş yelpazedeki sektörler de güçlü iş birlikleri ve ortaklıklar kurmaya başlayacaklar." dedi.

Öte yandan Trump, törenden önce siyonist Netanyahu ile Oval Ofis'te bir araya geldi. Trump ve eşi Melania Trump, sembolik olarak Netanyahu'ya "Beyaz Saray'ın anahtarı"nı hediye etti. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Kayseride DAİŞ operasyonu: 3 gözaltıÖnceki Haber

Kayseride DAİŞ operasyonu: 3 gözaltı

Vanda 310 kilogram likit eroin ele geçirildiSonraki Haber

Vanda 310 kilogram likit eroin ele geçir...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar