TRT'den Azerbaycan sivillere saldırıyor açıklaması

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
TRT'den Azerbaycan sivillere saldırıyor açıklaması
Abone ol
​TRT Genel Müdürü İbrahim Eren TRT Haber'de muhabirin Azerbaycan'daki gelişmeleri aktardığı sırada KJ'de "Azerbaycan sivillere saldırıyor" ifadesine ilişkin, ilgili editörün işine son verildiğini açıkladı.

TRT Haber'de ekrana gelen Satır Başı programında muhabirin Azerbaycan'daki gelişmeleri aktardığı sırada KJ'de "Azerbaycan sivillere saldırıyor" ifadesinin yer almasıyla birlikte gelen tepkilerin ardından TRT Genel Müdürü İbrahim Eren, sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.

Eren, "Bu sabah saat 10.33’te Ermenistan’ın sivilleri hedef aldığını gösteren haberin canlı bağlantısı esnasında, muhabirimiz Ermenistan’ın sivilleri katlettiğini aktarırken -haberin içeriğine aykırı olarak- tamamen editörün hatası nedeniyle bir yazı kısa bir süre ekrana yansımıştır." dedi.

Yapılan bağlantıda muhabirin gece boyunca Azerbaycan’ın Goranboy ve Terter şehirlerinde Ermenistan’ın sivillere yönelik hedef gözetmeksizin yapmış olduğu saldırıları anlattığını söyleyen Eren, "Özel röportajlar, dosya haberler, canlı bağlantılar ve TRT World,  TRT Arabi gibi uluslararası alanda etkili olan kanallarımız sayesinde dost ve kardeş ülke Azerbaycan’ın işgal altındaki Dağlık Karabağ bölgesindeki haklı davasını tüm dünyaya en iyi anlatan TRT olmuştur." ifadelerini kullandı.

"İlgili personelin sözleşmesi feshedilmiş ve işine son verilmiştir"

Bugün yaşanan hadiseden haberdar olan Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hikmet Haciyev'in de TRT’ye destek verdiğini hatırlatan Eren, "Yaşanan olayla ilgili vatandaşlarımızın çeşitli mecralar üzerinden ilettikleri kaygıları anlıyor ve aynı hassasiyetle olayın üzerine gittiğimizi belirtmek istiyoruz." dedi ve şunları ekledi:

"TRT, bir kamu kurumu olarak tabii ki eleştirilere açıktır. Ancak haberin içeriğinin dost ve kardeş ülke Azerbaycan’ın haklı mücadelesine karşı bir habermiş gibi yansıtılması da doğru değildir.

Tabii ki bu olayın vahametinin farkındayız ve sonuna kadar da üzerine gidiyoruz. İlgili personelin sözleşmesi feshedilmiş ve işine son verilmiştir. Olay, devletin ilgili birimleriyle de irtibatlı bir şekilde çok boyutlu soruşturulmaktadır." (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
İçişleri Bakanlığınden yeni Covid-19 genelgesiÖnceki Haber

İçişleri Bakanlığınden yeni Covid-19 gen...

Sosyal medyada ayet ve özlü sözler paylaşan astsubay meslekten ihraç edildiSonraki Haber

Sosyal medyada ayet ve özlü sözler payla...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar