Köpek Sahiplendirme

Trabzonda Charlie Hebdo ve Kuran saldırıları protesto edildi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Trabzonda Charlie Hebdo ve Kuran saldırıları protesto edildi
Abone ol
Fransa’da Hazreti Peygambere hakaret içerikli karikatür yayımlayan Charlie Hebdo dergisi ve İsveç’in Malmö kentinde Kur’an-ı Kerimin yırtılması, gerçekleştirilen basın açıklamasıyla protesto edildi.

Geçtiğimiz günlerde, İsveç’in Malmö kentinde Kur’an-ı Kerimin yırtılması olayına ve Fransa’da Peygamber efendimize ve ailesine hakaretler içeren karikatür yayımlayan Charlie Hebdo dergisine tepkiler artarak devam ediyor.

Trabzon’un Dernekpazarı ilçesinde kılınan öğle namazının ardından Taşçılar Merkez Camii önünde düzenlenen basın açıklamasına katılan cami cemaati, Kur’an saldırısı ve Charlie Hebdo dergisini kınadı. Cami cemaati, tüm Müslümanları Kur’an-ı Kerime, aziz İslam ve Peygamberine sahip çıkmaya çağırdı.

“Büyük bir protesto cephesi olması gerekir”

Protesto gösterisinde cami cemaati adına konuşan Nihat Mangan, “Bugün burada, Trabzon’un Dernekpazarı tarihi Taşçılar Camii önünde konuşma zaruriyeti hâsıl oldu. Norveç’in başkenti Oslo’da aşırı sağcı örgütün, Peygamberimize, Kur’an-a ve İslam dinine hakaretlerinden dolayı kendilerini burada, mahalle halkı olarak şiddetli bir şekilde protesto ediyoruz. Bize karşı açmış oldukları bu cepheye karşın, bizim de onlara karşı açmamız gereken büyük bir protesto cephesi olması gerekir.” dedi.

“Kur’an başımızın tacıdır”

Konuşmasının devamında Mangan, son olarak şunları söyledi: “Oturarak, dinleyerek kendilerini protesto edemeyiz; bağırarak, haykırarak, yürüyerek ve onlara karşı gelerek onları protesto etmek zorundayız. Kendileri bu tarz eylemleri alışkanlık haline getirdiler. Peygamber bizim için kırmızı çizgidir. Onların tükürdüğü Kur’an-ı Kerim bizim başımızın tacıdır. Bunu hâlâ anlamamış olabilirler ama bir gün muhakkak anlayacaklar.”(İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Diyarbakırda kamu binalarına HES kodu ile girilecekÖnceki Haber

Diyarbakırda kamu binalarına HES kodu il...

HES kodu nedir ve nasıl alınır?Sonraki Haber

HES kodu nedir ve nasıl alınır?

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar