Köpek sahiplendirme

​TOKİ Sosyal Konutlardaki hırsızlık anı kameralara yansıdı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
​TOKİ Sosyal Konutlardaki hırsızlık anı kameralara yansıdı
Abone ol
​Diyarbakır'ın merkez Kayapınar ilçesine bağlı TOKİ Sosyal Konutlarda bulunan bir büfede yapılan hırsızlık anı iş yerinin güvenlik kameraları ile görüntülendi. Polis hırsızları olay yerinin yakınlarında yakaladı.

İlçede bulunan TOKİ Sosyal Konutlar'da gece saat 04.15 sıralarında hırsızlar bir büfenin darabasını kırıp poşet dolusu sigara çaldı. Hırsızlık anı dakika dakika iş yerinde bulunan güvenlik kameralarına yansıdı.

Hırsızlar çaldıkları sigaralar ile D Tipi Cezaevi yolunda ilerlerken, devriye atan polisler tarafından şüphe üzerine durdurulup yapılan GBT sorgulaması ile sabıkalı olduklarını belirledi. Üzerlerinde bulunan sigaraları darabasını kırdıkları büfeden çaldıklarını itiraf eden hırsızlar gözaltına alındı.

Yıllarca işlettiği büfesinde 4'üncü hırsızlık vakasının yaşandığını söyleyen Hacı Pamuk, gece saat 04.55 de polisin kendisini arayıp dükkanına hırsızların girdiğini belirtip olayı şöyle anlattı:

"Polis D Tipi Cezaevi yolunda 2 kişinin yaya olarak ilerlediklerini görüp şüphe üzerine durdurmuşlar. Şahısların üzerinde bulunan poşetlerde birçok sigara olduğu anlayınca hırsızlık yaptıklarını tahmin ediyorlar. Şüphelendikleri şahısların GBT sorgulamaları yapılıyor. Ve şüphelilerden birinin hırsızlıktan arandığı ortaya çıkıyor. Polisin yaptığı sorgu üzerine dükkanımda hırsızlık yaptıklarını itiraf ediyorlar. İşyerime gelen polis ekipleri beni arayıp olaydan haberdar ediyorlar.

"Sokağa çıkma kısıtlamasının oldu saatlerde, hırsızlar nasıl rahat gezebiliyor?"

Hırsızların 18 yaşından küçük olduğunu belirten Pamuk, "Dükkâna geldiğimde fark ettiğim şey hırsızlar darabayı kırarak açtıkları ufak bir delikten içeri girmişler. Hırsızlar dükkanımda yarım saat boyunca rahat hareketlerle malzemelerimi çalıyor. O kadar rahatlar ki çikolata bile yiyorlar. Henüz 18'inde olmayan bu hırsızlar birkaç aylık ceza ile yetindiklerini bildiklerinden dolayı bu kadar rahatlar." dedi.

Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu saatlerde işyerlerinin güvenliklerinden endişe ettiklerini söyleyen Pamuk, hırsızların bu saatlerde nasıl rahat dolaştıklarına anlam veremediğini belirtti.

Pamuk, "Akşam dükkânı kapatıyoruz, eve gidince dükkânın derdine düşüyoruz. Acaba dükkâna hırsız girdi mi? Her akşam sokağa çıkma yasağı var. Biz darabalarımızı indiriyoruz.  Evimize gidiyoruz. Peki bu hırsızlar nasıl bu kadar rahat gezebiliyorlar? diye sordu.

"Diyarbakır'da son aylarda hırsızlık vakaları had safhada"

Son aylarda hırsızlık vakalarının artış gösterdiğine dikkat çeken Pamuk, " TOKİ de hemen hemen her gün hırsızlık vakaları oluyor. Binalarda bulunan su saatlerine kadar çalıyorlar. Geçtiğimiz cuma akşamı bulunduğumuz sokakta bulunan okulda birçok bilgisayar çalan hırsızlar çevredeki duyarlı insanlar tarafından engelleniyor. Ayrıca geçtiğimiz haftalarda sağlık ocağının klimasından televizyona kadar her şeyi çaldılar." dedi.

Diyarbakır'da alınan güvenlik önlemlerinin artırılması gerektiğini vurgulayan Pamuk, "Özellikle son aylarda hırsızlık vakaları had safhada. Hırsızlar artık haddini aşmışlar. 3 gün önce Bağlar'da bir esnaf arkadaşımızın telefon dükkanından 200 bin liralık malzemesi çalındı. Biz şimdi ne yapalım. Kendi güvenliğimizi kendimiz mi sağlayalım. Buraya ya karakol kurulmasını veya devriyelerin sıkılaştırılmasını defalarca söyledim. Mahalle bekçisi sayıları artırılsın. Çünkü saat 21.00'de sokağa çıkma yasağı başlıyor. Halk evine çekiliyor ama sokaklarda suç çeteleri hırsızlar madde bağımlıları cirit atıyor." şeklinde konuştu. (İLKHA) 

Anahtar Kelimeler:
Batmanda 50 bin maske dağıtıldıÖnceki Haber

Batmanda 50 bin maske dağıtıldı

Venedik yeniden sular altında: Milyarlarca euroluk bariyer işe yaramadıSonraki Haber

Venedik yeniden sular altında: Milyarlar...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar