TESK Başkanı Palandöken: Trafiğe çıkmayan araçlar sigortadan muaf olmalı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
TESK Başkanı Palandöken: Trafiğe çıkmayan araçlar sigortadan muaf olmalı
Abone ol
TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Bu araçlar bir belge ile trafiğe çıkmayacaklarını beyan ettikten sonra trafik sigortasından da muaf olmalı." dedi.

Palandöken, “Aracını bırakarak birkaç yıllığına yurtdışına giden, eski araç koleksiyonculuğu yapan ve bunun gibi birçok nedenle aracı olup da trafikte kullanmayanlar bunu belgelemek şartıyla zorunlu trafik sigortasından muaf olmalı.” ifadelerini kullandı.

Aracını alma sebebi trafikte kullanmak olmayan ve trafiğe çıkmayacaklarını belge ile beyan edenlerin zorunlu trafik sigortasından muaf olması gerektiğini anlatan Palandöken, “Ülkemizde 23,3 milyon aracın en az yüzde 20’si trafikte sigortasız geziyor. Sigortalılık oranının artması için adımlar atılmalı. Bunun için adil bir sistem gerekiyor. Trafiğe çıkmayan araçtan sigorta alınmamalı, trafiğe çıkan araçlarda ise sigorta fiyatlarında indirim yapılmalı. En önemlisi ekonomik ömrünü doldurmuş, hurdaya çıkarılmadan garajda bekleyen binlerce araç zorunlu trafikten muaf olmalı. Ekonomik ömrünü dolduran araçların yanı sıra birçok eski, klasik veya spor gibi türlerde araç koleksiyonculuğu yapan veya yalnızca dekor için bir araç almış olan, yurtdışına ya da başka bir ile giderek aracını uzun zaman kullanamayacak olan ve bunun gibi birçok nedenle trafiğe çıkmayan araç var. Bu araçlar bir belge ile trafiğe çıkmayacaklarını beyan ettikten sonra trafik sigortasından da muaf olmalı. Zorunlu olmasına rağmen halen sigorta yaptırmayan milyonlarca araç için de fiyatların düşmesi önemli bir adım olacaktır." diye konuştu.

jab
Anahtar Kelimeler:
13 milletvekili hakkında dokunulmazlık fezlekesi TBMMye gönderildiÖnceki Haber

13 milletvekili hakkında dokunulmazlık f...

İçişleri Bakanlığı: Vanda 3 PKKli öldürüldüSonraki Haber

İçişleri Bakanlığı: Vanda 3 PKKli öldürü...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar