Köpek Sahiplendirme

TEKNOFESTe katılacak öğrencilere destek verilecek

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
TEKNOFESTe katılacak öğrencilere destek verilecek
Abone ol
Türkiye'nin milli teknoloji hamlesi ve teknoloji üreten bir topluma dönüşmesi hedefiyle yola çıkan dünyanın en büyük “Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST 2020” Gaziantep'te organize edilecek.

Bu yıl ilk defa İstanbul dışında Gaziantep’te 22-27 Eylül tarihlerinde yapılacak festival için kentte rekor düzeyde yarışmalara başvuru yapıldı.

Şahinbey Belediyesi milli teknolojinin gelişmesi için atılan her adımın yanında olarak, Antalya Akdeniz Üniversitesi öğrencileri tarafından bu yıl kurulmuş olan Atmaca Roket Takımı’nın ana sponsoru oldu.

TEKNOFEST’e 3 bin metre orta irtifa kategorisinde roket yarışmalarına katılan ve deneme atışlarını başarıyla yapan Antalya Akdeniz Üniversitesi öğrencilerine destek Şahinbey Belediyesi’nden geldi.

Türkiye’nin kalkınması anlamında ortaya konacak tüm fikirleri ve projeleri desteklediklerini belirten Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, yeni nesil milli savunma silahlarının üretimi ve gelişimi için genç nesillerin her zaman yanında olduklarını belirtti.

Tahmazoğlu, “Ülkemizin gözbebeği yarınlarımızın teminatı olan gençlerimizin her alanda yanlarında olduk. Özellikle eğitime vermiş olduğumuz destekler ile üreten bir nesil oluşması için çalışıyoruz. Şahinbey Belediyesi olarak sadece Şahinbey ve Gaziantep’imizde değil, ülkemizin büyümesi ve gelişmesi için yapılan tüm çalışmaların yanında olduk. Bu çerçevede Antalya Akdeniz Üniversitesi öğrencileri tarafından bu yıl kurulmuş olan Atmaca Roket Takımı’nın ana sponsoru olduk. TEKNOFEST kategorilerinde 3000 metre orta irtifa kategorisinde roket yarışmasına katılan gençlerimizin yaptıkları projeyi daha da geliştirerek ülkemizin savunma sanayine önemli katkılar sağlayacaklarına inanıyorum. Test atışlarını başarıyla tamamlayan öğrencilerimizin başarılarının devamını diliyorum.” dedi. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Hatayda çıkan orman yangını devam ediyorÖnceki Haber

Hatayda çıkan orman yangını devam ediyor

BAE Normalleşmeye Karşı Direniş Birliğinden elçilik tepkisiSonraki Haber

BAE Normalleşmeye Karşı Direniş Birliğin...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar