ücretli reklam

TBMMden ortak bildiri: Ulusalararası camiayı Azarbeycanın yanında olmaya davet ediyoruz

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
TBMMden ortak bildiri: Ulusalararası camiayı Azarbeycanın yanında olmaya davet ediyoruz
Abone ol
​Türkiye Büyük Millet Meclisi, Azerbeycan-Ermenistan arasında yaşanan çatışmalara ilişkin ortak bildiri yayımladı.

Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki çatışmalara yönelik Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) bulunan 4 parti ortak bildiri yayımladı.

AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti TBMM'de ortak bildiri yayımlayarak, Ermenistan'ın Azerbeycan'a yönelik saldırılarını kınadı.

Bildiride şu ifadelere yer verildi:

"Türkiye Büyük Millet Meclisinde grubu bulunan siyasi partiler olarak, Ermenistan silahlı kuvvetlerinin 28 Eylül 2020 tarihinde Yukarı Karabağ'da ateşkesi ve uluslararası hukuku ihlal ederek ağır silahlarla Azerbaycan sivil yerleşim yerlerini ve askerlerini hedef alan saldırılarını en güçlü şekilde kınıyoruz.

Bu son saldırı Tovruz'daki saldırılardan sonra, Ermenistan'ın bölgede barışın ve istikrarın kalıcı tesisi önündeki en büyük engel olduğunu bir kez daha göstermiştir.

Bizler, uluslararası hukuktan kaynaklanan meşru müdafaa hakkı çerçevesinde halkını korumak ve toprak bütünlüğünü tesis etmek amacıyla Azerbaycan'ın gerçekleştirdiği savunmasını destekliyoruz.

30 yıla yakın süredir Yukarı Karabağ, Emtenistan'ın İşgali altındadır. Bu haksiz işgalin sona erdirilmesi İçin Birleşmiş Milletler (Güvenlik Konseyi ve AGİT kararlanna uygun şekilde barışçıl çözüme desteğimizi tekrarlıyoruz. Uluslararası camiayı, bugüne kadar Ermenistan'ın İşgali ve sorumsuz saldırıları sebebiyle zarar gören Azerbaycan'ın yanında olmaya davet ediyoruz.

Bu vesileyle: Gazi Meclisimizdeki siyasi partiler olarak, şehit düşen Azerbaycanlı kardeşlerimize Allah'tan rahmet, gazilere acil şifa ve can Azerbaycan'a başsağlığı dilerken, milletimizin dayanışma iradesini bir kez daha güçlü bir şekilde vurguluyoruz." (İLKHA) 

Anahtar Kelimeler:
Otobüsteki yolcunun çantasında 20 kilo esrar ele geçirildiÖnceki Haber

Otobüsteki yolcunun çantasında 20 kilo e...

​TVlerdeki rezalet programlara tepki gösteren halk, RTÜKü göreve çağırdıSonraki Haber

​TVlerdeki rezalet programlara tepki gös...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar