Köpek Sahiplendirme

Tarım ve Orman Bakanlığı: İstanbulda 7 ton su ürününe el konuldu

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Tarım ve Orman Bakanlığı: İstanbulda 7 ton su ürününe el konuldu
Abone ol
İstanbul Beylikdüzü Gürpınar Su Ürünleri Halinde yapılan denetimde mevzuata aykırı satışa sunulan 7 ton su ürününe el konulduğu, sorumlulara 40 bin lira idari para cezası kesildiği belirtildi.

Tarım ve Orman Bakanlığından yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin katılımıyla 1 Eylül'de açılan su ürünleri av sezonuyla birlikte denetimlere de ağırlık verildiği belirtildi.

Açıklamada, "Bu çerçevede, İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü ile Sahil Güvenlik Marmara ve Boğazlar Bölge Komutanlığı ekipleri, Beylikdüzü Gürpınar Su Ürünleri Halinde ortak denetim gerçekleştirdi." denildi.

Yapılan denetimde balıkların belirlenen boy kriterlerine uygun olup olmadığına bakıldığı aktarılan açıklamada, "Bu kapsamda, mevzuata uygun olmayan 360 kasa istavrit, 47 kasa lüfer, 5 kasa tekir, 11 kasa kolyoz, 83 kasa bakalyaro, 12 kasa kırlangıç, 6 kasa dil, 2 adet kalkan, 3 adet sivriburun karagöze el konuldu. Canlı olan 1 adet ıstakoz da denize bırakıldı. Denetimde toplam 7 ton su ürününe el konulurken, 8 kişiye toplam 40 bin idari para cezası uygulandı. El konulan 7 ton su ürününün mülkiyeti kamuya geçirildi." ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, su ürünleri denetiminin yurt genelinde aralıksız bir şekilde devam edeceği kaydedildi. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Antep fıstığında müdahale talebiÖnceki Haber

Antep fıstığında müdahale talebi

Erzincan Valiliğinden yaşlılara Covid-19 kısıtlamasıSonraki Haber

Erzincan Valiliğinden yaşlılara Covid-19...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar