Suriyeye 300 tır insani yardım malzemesi gönderildi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Suriyeye 300 tır insani yardım malzemesi gönderildi
Abone ol
​Türkiye'nin 81 ilinden aynı anda yola çıkan ve insani yardım malzemesi taşıyan 300 tır, Suriye'deki savaş mağduru insanlara ulaştırılacak.
ücretli

İHH tarafından 81 ilde hazırlanan 300 tır insani yardım malzemesi, Suriye'deki savaş mağduru insanlara ulaştırılmak amacıyla bugün saat 11.00'de yola çıktı.

Adıyaman İHH adına patates yüklü tır Nevşehir'den dualarla uğurlandı.

İHH yetkilileri tarafından yapılan açıklamada "Suriye’de uzun yıllardır devam eden savaş sebebiyle yüz binlerce insan yardıma muhtaç halde hayatına devam ediyor. Kışın gelmesiyle kamplarda yaşam daha zor hale gelecek. Coronavirus'ün bütün dünyada arttığı bu zor günlerde, Suriye’de kış mevsimi artık daha tehlikeli. Çadırların ısınması, çocukların kışlık kıyafetleriyle oyunlar oynaması için İHH İnsani Yardım Vakfı harekete geçiyor. Suriye’de bugüne kadar milyonlarca kişiye yardım ulaştıran İHH, şimdi de 'Rotamız İyilik, Yükümüz İnsanlık' diyerek zor şartlarda kışı geçirmek zorunda kalan Suriyeliler için bir yardım kampanyası başlattı. Kampanya kapsamında 10 Aralık İnsan Hakları Günü’nde 81 ilden yüzlerce insani yardım tırı Suriye için hareket etti." denildi. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Yeniden Refah Partisinden asgari ücret açıklamasıÖnceki Haber

Yeniden Refah Partisinden asgari ücret a...

Etiyopya ordusu: Bin esir asker kurtarıldıSonraki Haber

Etiyopya ordusu: Bin esir asker kurtarıl...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar