Suriyeli aşiret reisinin yöresel kıyafeti nedeniyle Meclise alınmadığı iddiası

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Suriyeli aşiret reisinin yöresel kıyafeti nedeniyle Meclise alınmadığı iddiası
Abone ol
Yeni Dünya Partisi Genel Başkan Emanullah Gündüz, milletvekilleriyle görüşmek için TBMM'ye gelen Suriyeli aşiret reisinin yöresel kıyafeti nedeniyle içeri alınmadığını söyledi.

Yeni Dünya Partisi Genel Başkan Emanullah Gündüz, sosyal medya hesabı Facebook üzerinden yaptığı açıklamada, Suriye'nin Deyrizor Bölgesi Aşiretler Konseyi Başkanı Rafe Ebu Akle'nin Ankara'da Meclis'te vekillerle görüşmek için geldiğini söyledi.

Ebu Akle'nin görüşmede vekillere, "Türkiye Deyrizor bölgesini de alsın, topraklarımız PKK'nın değil Türkiye hakimiyetinde olsun" talebini iletmek istediğini aktaran Gündüz, şunları söyledi:

"Ebu Akle ne yazık ki kıyafeti yüzünden Meclis'e alınmadı. Başkanlık Divanının almış olduğu karar ile yerel Arap kıyafetleri ile Meclis'e girmek yasak! Bu yanlış yasak kararı alanları kınıyorum. Bu değerli adam Meclis girişinde bir saat bekletildi ve tüm uğraşlarımıza rağmen milletvekili randevusu olduğu halde ve ekstra referansı ile bile içeri alınamadı. Meclis'in tarih ve halktan kopuk elitist bürokrasisini şiddetle kınıyorum. Türkiye sevdalısı ve destekçisi olan aşiretleri ile Türkiye için savaşmaya hazır olan bu insanlara bu utanç verici muamele reva değil!" (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Mardinde “Genç İstihdamının Teşviki projesinin toplantısı yapıldıÖnceki Haber

Mardinde “Genç İstihdamının Teşviki proj...

Barış Pınarı bölgesinde yaklaşık 10 bin fidan dikildiSonraki Haber

Barış Pınarı bölgesinde yaklaşık 10 bin...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar