Suriye'deki güvenli bölgelerde yükseköğretim geliştirilecek

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Suriye'deki güvenli bölgelerde yükseköğretim geliştirilecek
Abone ol
Gaziantep Üniversitesi (GAÜN), Türkiye Maarif Vakfı ve Sınırsız Eğitim Derneği (MİDAD) arasında Suriye’deki yükseköğrenim birimlerine yönelik işbirliği protokolü imzalandı.

İmzalanan protokol kapsamında Suriye’deki güvenli bölgelerde yükseköğretimin geliştirilmesine yönelik ortak çalışmalar yürütüleceği belirtildi.

İmza töreninde açıklamalarda bulunan Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın, imzalanan protokol ve ortak akılla Suriye’nin eğitim inşasını birlikte yapacaklarını söyledi.

İmzalanan protokolün iyi niyet ve samimiyetle gerçekleşen bir işbirliği olduğunu belirten Özaydın, “Bu protokol, Ortadoğu’nun inşasında, insanlığa yeni kapılar açma adına birlikte hareket etme sözleşmesidir. Hayırlara vesile olmasını diliyorum.” dedi.

Türkiye Maarif Vakfı Başkanı Prof. Dr. Birol Akgün ve Sınırsız Eğitim Derneği Başkanı Azzam Khanjı tarafından imzalanan protokol kapsamında Suriye’deki güvenli bölgelerde yükseköğretimin geliştirilmesine yönelik ortak çalışmalar yürütülecektir.

Türkiye Maarif Vakfı Başkanı Prof. Dr. Birol Akgün ise, Türkiye Maarif Vakfı olarak Suriye’deki var olan eğitim programlarına destek vermekten duyduğu memnuniyeti belirtti.

Gaziantep Üniversitesi ve Sınırsız Eğitim Derneği işbirliğinde Suriye’deki çocukların eğitimi konusunda işbirliği yaptıklarını belirten Akgün, “Amacımız hem Suriye’nin gelişmesi ve kalkınmasında hem de bölgenin istikrara kavuşması ve ekonomik gelişmesinde ihtiyaç duyulan nitelikli insan gücünün yetişmesinde katkıda bulunmak. Geleceğe ilişkin yapılan en stratejik yatırım insana yapılan yardımdır. Suriye’nin geleceğini bu çocuklara emanet edeceğiz. Türkiye olarak bu konuda her anlamda elimizi taşın altına koyuyoruz. Bu işin bir parçası olmaktan son derece mutluyuz.” ifadelerini kullandı.

Sınırsız Eğitim Derneği Başkanı Azzam Khanjı de Türkiye Maarif Vakfı ve Gaziantep Üniversitesi’nin Suriye’deki eğitimdeki katkılarından dolayı teşekkür etti. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
62 kişinin alınacağı işe 4 bin 963 kişi başvurduÖnceki Haber

62 kişinin alınacağı işe 4 bin 963 kişi...

Hatay'daki orman yangını yerleşim yerlerini tehdit ediyorSonraki Haber

Hatay'daki orman yangını yerleşim yerler...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar