Suriyede 20 senedir tutuklu bulunan evlatlarından 5 yıldır haber alamıyorlar

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Suriyede 20 senedir tutuklu bulunan evlatlarından 5 yıldır haber alamıyorlar
Abone ol
​2000 yılında şoför olarak Suriye’ye giden ve orada “kaçakçılık” suçlamasıyla cezaevine atılan evladından 5 yıldır haber alamayan acılı anne, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan oğlunun akıbeti ile ilgili yardım istedi.

Ahmet İstanbulluoğlu (46) 2000 yılında şoför olarak gittiği Suriye’de “kaçakçılık” suçlamasıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Suriye’nin başkenti Şam’da 9 yıl cezaevi yatan İstanbulluoğlu daha sonra 6 yıl Halep Cezaevinde kaldı.

En son 5 yıl önce ailesi ile telefonda konuşan İstanbulluoğlu, “15 gün içinde benden haber alamazsanız Dış İşleri Bakanlığına bildirin” dedi.

Anne Fadile İstanbulluoğlu oğlundan 5 senedir haber alamadıklarını, çocuklarının hayatından endişe ettiklerini belirterek, 20 senedir göremedikleri çocuklarına kavuşmak istiyor.

Geçtiğimiz günler İLKHA’da yayımlanan Suriye'de 9 yıl tutsak kalan şoför ailesine kavuştu (https://ilkha.com/roportaj/suriye-de-9-yil-tutsak-kalan-sofor-ailesine-kavustu-129594) haberinin ardından ulaştıkları Mehmet Emin Öncel’den çocuklarının yaşadığını öğrenen aile, çocuklarının serbest bırakılması için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan destek bekliyor.

 

Anne Fadile İstanbulluoğlu çocuğunun hasreti ile perişan olduğunu belirterek, “Benim oğlum 20 seneden beridir hapis yatıyor, 5 seneden beridir ondan haber alamıyorum. Orada aç susuz, çok perişan durumdalarmış, orada ölenler çokmuş. Cumhurbaşkanımızdan bütün yetkililerden yardım bekliyorum.” şeklinde konuştu.

Ahmet İstanbulluoğlu’nun kız kardeşi ise annesinin 20 senedir gözyaşı döktüğünü ifade ederek, “Abim 2000 yılından beri Suriye’de hapishanede yatmaktadır. 5 yıldan beri abimden haber alamıyoruz. En son bizi aradığında ‘Benden haber alamazsanız Dış İşleri Bakanlığına bildirin’ demişti. O günden beridir abimden bir haber alamadık. Geçenlerde Suriye Cezaevinden serbest bırakılarak Türkiye’ye dönen Mehmet Emin Öncel’e ulaştık. Abimin Şam’da Ferah 148’de yattığını yani yaşadığını bizlere söyledi. Cumhurbaşkanımızdan yardım istiyoruz. İnşallah bize yardım elini uzatır. Ne olursunuz derdimize derman olun. Annem 20 senedir gözyaşı döküyor. Bizler yetim büyüdük. Annemiz bize hem anne hem baba oldu. Allah rızası için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan yardım bekliyoruz.” 

jab
Anahtar Kelimeler:
UNICEF: “Yardımların azalması nedeniyle milyonlarca Yemenli çocuk açlıkla karşı karşıya”Önceki Haber

UNICEF: “Yardımların azalması nedeniyle...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, KKTC Başbakanı Tatar ile telefonda görüştüSonraki Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, KKTC Başbakanı Ta...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar