Sosyal medyada 'bekarım' dedi, evlilik bağına sadakatsizlikten kusurlu bulundu

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Sosyal medyada 'bekarım' dedi, evlilik bağına sadakatsizlikten kusurlu bulundu
Abone ol
İtalya'da bir boşanma davasında, Facebook'taki paylaşımlar belirleyici oldu. Hakim, erkek tarafının kendisini Facebook'ta "bekar" olarak tanıtmasının evlilik bağına saygı göstermediğine işaret ettiğine hükmetti. Kusurlu bulunan koca mahkeme masraflarını karşılayacak.
ücretli

İtalya'da bir mahkeme, sosyal medyada 'bekar' olduğunu yazan bir erkeğin evliliğin bitmesinde kusurlu olduğuna ve mahkeme masraflarını ödemesine hükmetti. Güneydeki Calabria bölgesinin Palmi kentinde görülen boşanma davasında mahkeme, aldatma kanıtı bulunmasa bile sosyal medyadaki ifadelerin "haysiyet kırıcı" olabileceği gerekçesiyle kocayı kusurlu buldu.

'EVLİLİK BAĞINA SAYGI GÖSTERMEDİĞİNİN İŞARETİ'

İtalyan basınındaki haberlerde isimleri gizli tutulan çiftin boşanma davası 2016'da açıldı ancak kararın çıkması yaklaşık beş yıl sürdü. Haberlere göre, kocanın Facebook hesabında kendisini "bekar" olarak tanıtması ve "kadınlardan hoşlandığını" yazması da boşanma davasında delil olarak ele alındı. Palmi Mahkemesi, kocanın sosyal medyada kullandığı bu ifadelerin evlilik bağına saygı göstermediğine işaret ettiğine hükmetti.

'ZARAR VERİCİ BİR TUTUM'

BBC Türkçe'den Övgü Pınar'ın aktardığı mahkeme kararında, "Erkeğin sosyal medya profilinde paylaştığı bilgiler evlilik dışı bir ilişkiye dair net kanıt oluşturmasa da, eşinin haysiyetine kamuya açık biçimde ve üçüncü şahısların önünde zarar verici bir tutum teşkil etmektedir" denildi. Hakim, bu tutumun "sadık bir evlilik ilişkisi ile uyumsuz" olduğuna kanaat getirdi.

KARARDA KİLİT ETKEN, SOSYAL MEDYA PAYLAŞIMLARI

Kocanın karısıyla gittikçe daha az ilgilenmesi, gece saatleri de dahil olmak üzere uzun süre eve gitmemesi de mahkeme kararına yansıdı. Ancak İtalyan basını kararda kilit etkenin adamın sosyal medya paylaşımları olduğunu yazdı. Evliliğin sona ermesinde kusurlu taraf olduğuna hükmedilen adamın mahkeme masraflarını karşılamasına karar verildi. (BBC Türkçe)

Anahtar Kelimeler:
Turan: HDP fezlekeleri geldiğinde gereğini yapacağızÖnceki Haber

Turan: HDP fezlekeleri geldiğinde gereği...

Öğrencilerin ‘sınavları erteleyin’ talebine Bakan'dan yanıt geldiSonraki Haber

Öğrencilerin ‘sınavları erteleyin’ taleb...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar